h وایبر چشمی که همیشه شما را می‌بیند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وایبر چشمی که همیشه شما را می‌بیند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وایبر چشمی که همیشه شما را می‌بیند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وایبر چشمی که همیشه شما را می‌بیند!

وایبر چشمی که همیشه شما را می‌بیند!

وایبر چشمی که همیشه شما را می‌بیند!

یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: همواره چشم‌هایی در همه زندگی‌مان حضور دارد و اسرار و حقایقی از ما به دست دشمن می‌افتد که برای آینده خطرناک است.

شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه روزبه‌روز همه‌گیر‌تر می‌شوند اما یکی از اولین و معروف‌ترین این شبکه‌ها وایبر است که افراد زیادی از دوست و آشنا گرفته تا اقوام و فامیل‌های دور و نزدیک را در آنها می‌بینیم، اما حضور در این شبکه‌ها چندان هم ایمن نیست و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

در این خصوص فاطمه همت پور کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار شاخه طوبی با بیان اینکه دستکاری واقعیت، عنصر اصلی شبکه های اجتماعی است، گفت: شبکه های اجتماعی قابل محدودیت نیست و اطلاعات کاربران در این شبکه ها مورد دستکاری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه وایبر یک نرم افزار پیام رسان (متن ـ صوت ـ ویدیو) اسراییلی است، افزود: با هرکلیک در شبکه های اجتماعی به اقتصاد صهیونیست کمک می کنید و هر پیامی اول در سرورهای آنها نوشته می شود و کپی آن به دست ما می رسد.

این کارشناس مسائل اجتماعی، درباره چالش هایی که این شبکه های اجتماعی بعد از نصب در گوشی ایجاد می کنند، گفت: زمان نصب این نرم‌افزار روی گوشی موبایل لیست عظیمی از دسترسی‌ها مختلف به جاهای مختلف گوشی ازجمله موقعیت مکانی و لیست مکالمه‌ها و پیامک‌ها و شبکه‌های wifi و حافظه گوشی و ضبط صدا و گرفتن عکس و فیلم‌برداری و دسترسی به حساب‌های کاربری روی موبایل و... را اعلام می‌کند.

وی افزود: کاربران بدون توجه به این نکات اجازه نصب این نرم‌افزار را می‌دهند و تمامی زوایای پنهان زندگی خود را در اختیار سرویس جاسوسی اسرائیل قرار می‌دهند.

این کارشناس مسائل اجتماعی، با اشاره به اینکه امنیت کاربران شبکه های اجتماعی در خطر است، خاطرنشان کرد: همواره چشم‌هایی در همه زندگی‌مان حضور دارد و اسرار و حقایقی از ما به دست دشمن می‌افتد که برای آینده خطرناک است.

همت پور با بیان اینکه کاربران وایبر، واتس‌آپ، تانگو و... باید مراقب حریم شخصی خود باشند، گفت: کاربران این برنامه‌ها، خواسته یا ناخواسته دارای یک زندگی آنلاین هستند که ابعاد بسیاری از آن در اختیار دیگران قرار گرفته است.

وی افزود: هیچ هویت پنهانی در داخل این شبکه های اجتماعی وجود ندارد و مشخصات افراد به طور کامل در اختیار آنها قرار می گیرد.

این کارشناس مسائل اجتماعی، فروپاشی کانون گرم خانواده را هدیه تکنولوژی های مزاحم در زندگی مدرن عنوان کرد و افزود: به‌ واسطه ورود یک پدیده نوظهور کانون گرم خانواده در حال فروپاشی است آنچه که همواره در فرهنگ ایرانیان دست‌به‌دست می‌چرخید و ما از نیاکان خود به ارث می‌بردیم./شاخه طوبی

23 دی 1393