h پدرخوانده تروریست ها! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پدرخوانده تروریست ها!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پدرخوانده تروریست ها!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پدرخوانده تروریست ها!

پدرخوانده تروریست ها!

پدرخوانده تروریست ها!

این روزها کشور فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی چهره وحشیانه ترور و تروریسم را بیشتر مشاهده می کنند و اندکی به بار نشستن محصول بذرهای ترور که در خاورمیانه و مناطقی از آفریقا را با سیاست های مستقیم و غیرمستقیم خود پراکنده اند را می بینند.

هیچ کس از حوادث هفته قبل فرانسه خوشحال نیست و در حالی که همگان اقدام تروریستی در پاریس که توسط عوامل داعش رخ داد را محکوم می کنند، از اخباری که هر از چندی کمک های مخفیانه ائتلاف آمریکایی علیه داعش به نیروهای داعش را افشا می کند، تعجب می کنند. ائتلاف آمریکا علیه داعش که با حضور کشورهای اروپایی و برخی کشورهای عربی منطقه ایجاد شده، تا کنون محموله های پشتیبانی خوبی را مخفیانه از فراز آسمان برای داعشی ها پرتاب کرده است و این بسی خنده دار و غم انگیز است. چند هفته قبل شماری از رسانه های داخلی عراق، ویدیویی منتشر کردند که یکی از هواپیماهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش، را نشان می داد که محموله ای را با چتر در منطقه الخضیره الشرقیه در جنوب صلاح الدین فرود آورد که هنوز مشخص نیست حامل چه اقلامی بوده است.

"ماجد الغراوی" عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق با تاکید بر حمایت مالی و لجستیکی آمریکا و تعدادی از کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش، ارسال محموله با چتر به منطقه تحت کنترل داعش را نشان دهنده دست داشتن آمریکا در حمایت این گروه تروریستی دانست.

این داستان فریبکاری دنیای غرب تا جایی است که در این روزها که اروپائیان غوغای برائت از تروریسم را سر می دهند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، قصاب کودکان غزه، در راهپیمایی ضد تروریسم در پاریس، شرکت می کند، در حالی که اواخر هفته قبل، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» ضمن اشاره به تلاش ناموفق جاسوسان موساد در ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای ایران، به تلاش‌های گسترده موساد در ترور نخبه‌های هسته‌ای ایران اذعان می کند.

در ادامه این گزارش، "دان راویو"، خبرنگار شبکه خبری سی بی اس که کارشناس امور اطلاعاتی اسرائیل است، تاکید می کند: موساد در سال‌های قبل درصدد توطئه و ترور دانشمندان ارشد هسته‌ای ایران بوده است.

این اخبار چه چیزی را می گوید؟ آیا بین تروریسم داعشی و صهیونیستی می توان تفاوت قائل شد و یا باید گفت به بیان رئیس جمهور کشورمان، ترور در همه جای دنیا محکوم است.

ماجرای ترور دانشمندان هسته ای و در واقع ترور علم و دانش توسط عناصر صهیونیستی، ابزاری جهت جلوگیری از رشد علم و دانش در ایران اسلامی است. از زمان آغاز ترور دانشمندان هسته ای کشورمان آشکار بود که در پس این ترورها دست رژیم صهیونیستی دیده می شود، به طوریکه شبکه ان‌بی‌سی یک ماه پس از ترور شهید احمدی روشن در مقاله‌ای که منقش به تصویر خودروی حادثه ترور احمدی روشن بود، از ترور 5 دانشمند هسته‌ای از سال 2007 نام برد و به نقل از یک مقام رسمی آمریکایی، بدون فاش کردن هویت او، نوشت که حملات علیه دست اندرکاران برنامه اتمی ایران توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق و با حمایت مالی، آموزشی و تسلیحاتی سرویس اطلاعاتی اسرائیل انجام شده است. مقام آمریکایی مذکور به ان‌بی‌سی گفته است که دولت آمریکا از عملیات ترور مطلع است، اما نقشی در آن ندارد.

در ادامه، مجله تایم در تحلیلی درباره ترور دانشمندان هسته ای ایران نوشت: "در ترور شهریاری دانشمند هسته ای ایران رد پای موساد (سازمان جاسوسی) اسرائیل وجود دارد که عملیات مشابهی را طی چند دهه در کشورهای دیگر انجام داده است ."

همچنین موشه یعلون، معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مستندی در پاسخ به سئوالی در مورد نقش رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته ای ایران با عدم تکذیب نقش دستگاه اطلاعاتی اسرائیل در این ترورها می گوید: " این کار "کار خدا" بوده است و "خداوند به اسرائیل خیلی کمک می کند"!

در واقع سرویس های جاسوسی غربی و منطقه ای با رهبری رژیم صهیونیستی با ترور دانشمندان هسته ای کشورمان به دنبال آن بودند تا فضای ترس و وحشت را در بین ملت و مراکز علمی کشورمان به وجود بیاورند تا شاید جمهوری اسلامی ایران از برنامه های صلح آمیز هسته ای خود عقب نشینی کند.

در همین جهت رژیم صهیونیستی در سیاستی هماهنگ با امریکا با اقداماتی چون ترور دانشمندان هسته ای کشورمان و بکار گیری ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری نظیر استفاده از بد افزار "استاکس نت" کوشیدند مانع پیشرفت ایران شوند. در تایید این سیاست آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در سفرش به امریکا می گوید :" اسرائیل انتخاب‌های زیادی در پیش رو دارد."

همچنین هفته‌نامه انگلیسی ساندی تلگراف چندی قبل جزییات نقش سرویس جاسوسی موساد در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را منتشر کرد و نوشت: در جلسه محرمانه ای که " مئیر داگان " رئیس سابق موساد با گروه ترور " کیدون " داشت آنان را از ترور دانشمندان هسته ای ایران آگاه کرد .در کمتر از 2 سال، چهار نخبه دانشگاهی و دانشمند هسته ای ایران ترور شدند.

بررسی اهداف تروریستی رژیم صهیونیستی در قبال برنامه هسته ای کشورمان بیان گر این واقعیت است که غرب پس از سال ها بواسطه اعمال فشارهای گوناگون و تحریم ها متعدد چون نتوانست فعالیت های هسته ای کشورمان را متوقف کند، به ترور دانشمندان هسته ای کشورمان متوسل شد. با نگاهی به آمار ترور دانشمندان هسته ای کشورمان متوجه می شویم که از 5 ترور صورت گرفته، 4 ترور مربوط به سال های اولیه دهه 1390 است؛ درست در دورانی که کشورهای غربی تمام فشارهای خود از جمله اعمال تحریم های اقتصادی و نیز تصویب قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل با هدف توقف برنامه های هسته ای کشورمان را در دستور قرار دادند، اما در همان ایام شاهد پیشرفت های هسته ای مهم و چشمگیری هستیم، از جمله تولید سانتریفوژ های نسل جدید و نیز تولید صفحات سوخت 20 درصدی به منظور استفاده در راکتور تحقیقاتی تهران مشاهده می شود که همگی بیانگر این موضوع است که جمهوری اسلامی در قبال فشارهای نظام سلطه در خصوص برنامه های هسته ای خود حاضر به عقب نشینی نیست .

در این مرحله است که آدم کش های سرویس های مخفی رژیم صهیونیستی با چراغ سبز مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر اقدام به ترور دانشمندان هسته ای کشورمان می کنند تا شاید ملت ایران از آرمان های استقلال طلبی خود که در برنامه های هسته ای متجلی شده است دست بردارد که در عمل شاهد هستیم که منطق گلوله نمی تواند جلوی اراده ملت ایران را بگیرد و در واکنش به این اقدامات، در دانشگاه های کشور شاهد هستیم که برخی از دانشجویان از رشته های فنی به هسته ای تغییر رشته می دهند تا اعلام کنند که ادامه دهنده راه شهدای هسته ای هستند.

لازم به ذکر است که رژیم صهیونیستی برای جلوی گیری از رشد علمی سایر کشورها به ویژه در حوزه هسته ای نیز ابزار ترور را در دستور کار خود قرار داده است؛ به عنوان مثال اسرائیل در قبال برنامه هسته‌ای عراق طرح ترور و حذف دانشمندان هسته‌ای عراق را در پیش گرفت.

در سال 2007 روزنامه البینه الجدیده عراق، طی گزارشی اعلام کرد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی با همکاری نظامیان آمریکایی در عراق توانسته بودند تا آن زمان 350 دانشمند هسته ای و بیش از 200 استاد دانشگاه را در عراق به قتل برساند.

همچنین روزنامه القدس العربی در افشاگری، پرده از قتل یحیی امین المشد، دانشمند هسته‌ای مصری که در ساخت تاسیسات هسته‌ای عراق فعالیت داشت، توسط سازمان اطلاعات و جاسوسی اسرائیل پرده برداشت که به طرز ماهرانه‌ای در محل اقامتش در هتلی در پاریس ترور شد.

از دیگر دانشمندان هسته‌ای عرب که توسط اسرائیل ترور شدند می‌توان به سمیر نجیب دانشمند هسته‌ای مصر در سال 1967 میلادی در دتروید آمریکا اشاره کرد. همچنین می‌توان به قتل سعید بدیر دیگر دانشمند مصری در سال 1980 اشاره کرد.

بنابراین بسیار خنده دار است که نخست وزیر رژیم غاصب اسرائیل که خون هزاران آواره فلسطینی را در نواز غزه مکیده و آنان را بی خانمان کرده و مذبوحانه در مقابل اقتدار ایران اسلامی دست به ترور دانش و علم می زند، در راهپیمایی ضد تروریسم پاریس شرکت می کند، در حالی که سه روز قبل از آن، رسانه های وابسته به صهیونیسم آشکارا از نقش موساد در ترور دانشمندان هسته ای ایران سخن می گویند.

تروریسم پیوند آشکاری با سیاست های رژیم صهیونیستی دارد و به نوعی می توان از دیرباز صهیونیست ها را پدرخوانده عناصر تروریستی منطقه همچون ساواک، منافقین و داعش دانست و امروزه اخباری که آموزش عناصر داعشی توسط موساد را برملا می سازند، این پیام را می دهند که نمی توان وابستگی و پیوستگی تروریسم داعش را با صهیونیست ها نادیده گرفت. هیچ بعید نیست که اقدامات تروریستی در پاریس، برآمده از چنین پیوندی باشد که شاید بعدها نشانه های آن بیشتر آشکار گردد

23 دی 1393