h جدیدترین آثر آیت الله مصباح چاپ شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جدیدترین آثر آیت الله مصباح چاپ شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جدیدترین آثر آیت الله مصباح چاپ شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جدیدترین آثر آیت الله مصباح چاپ شد

جدیدترین آثر آیت الله مصباح چاپ شد

جرعه‌اي از درياي راز» عنوان جديدترين اثر حضرت آيت‌الله مصباح يزدي است که به شرح و بررسي وصاياي امام باقرعليه‌السلام و حديثي از امير مؤمنان علي عليه‌السلام مي‌پردازد.

به گزارش رجانیوز، اين کتاب در 2بخش و با 27گفتار، حاصل بخشی از دروس اخلاق حضرت استاد است که در آن به شرح وصیتی از امام باقرعليه‌السلام به جابر‌بن‌یزید جعفی و بررسی حدیثی از مولای متقیان امير مؤمنان علی عليه‌السلام دربارة ایمان پرداخته شده است.
موضوع بحث در روايت نخست، انسان مؤمن است که در این دنیا با نفس خود درگیر است و مي‌کوشد هر لحظه دشمنِ درونش را زمین‌گیر و مغلوب کند؛ اما این پرسش باقی است که چگونه باید خودِ ایمان را حفظ کرد؟ و اساساً ایمان بر چه پایه‌هایی استوار است؟ از همين‌رو با هدف تکمیل مباحث پيشين و پاسخ‌گویی به این پرسش، در بخش دوم کتاب به شرح كلامي از امير مؤمنان، علي عليه‌السلام پرداخته شده است.
عفو يا استيفاي حق، پرهيز از خيانت در امانت، پرهيز از خشم، پرهيز از خوشحالي افراطي در برابر ستايش ديگران، و شکيبايي دربرابر بدگوي‌هاي ديگران از اصلي‌ترين سرفصل‌هاي اين کتاب است.
گفتني است اين كتاب به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)، در 304 صفحه، با قطع وزيري چاپ شده و علاقمندان مي‌توانند اين كتاب را به قيمت 12000 تومان از اين انتشارات يا نمايندگي‌هاي آن تهيه كنند.
20 دی 1393