h خبر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله تکذیب شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خبر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله تکذیب شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خبر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله تکذیب شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خبر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله تکذیب شد

خبر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله تکذیب شد

به‌دنبال انتشار خبری در سایت‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی مبنی بر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله در بلوار استقلال یزد، مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان یزد در اطلاعیه‌ای وقوع چنین خبری را تکذیب کرد.

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان یزد، به‌دنبال انتشار خبری در سایت‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی در ارتباط با تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ گونه موردی در این رابطه رخ نداده و این خبر از اساس کذب است.

آن طور که تسنیم گزارش کرده، در این اطلاعیه آمده است، هدف از نشر این خبر کذب در شبکه‌های اجتماعی چیزی جز تشویش اذهان عمومی نیست.

همچنین در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شده به اخباری که از منابع غیررسمی اعلام می‌شود توجه نکرده و از دامن زدن به این گونه شایعات که سبب برهم زدن آرامش عمومی شهر می‌شود خودداری کنند.

گفتنی است برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی موبایلی در اقدامی با انتشار خبری کذب، اعلام کردند که تعدادی از اتباع افغانی در بلوار استقلال یزد اقدام به تجاوز به یک دختر ۱۶ساله کرده‌اند.

این خبر توسط برخی دیگر از کاربران این شبکه‌ها که اطلاعی از دروغ بودن خبر نداشتند، بدون تحقیق بازارسال شده بود.

17 دی 1393