h رئیس جمهور یمن و انصارالله به توافق رسیدند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس جمهور یمن و انصارالله به توافق رسیدند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس جمهور یمن و انصارالله به توافق رسیدند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس جمهور یمن و انصارالله به توافق رسیدند

رئیس جمهور یمن و انصارالله به توافق رسیدند

مشاوران "عبد ربه منصور هادی" رییس جمهور یمن، در حال گفتگو و رایزنی با "عبدالملک الحوثی" رییس گروه انصارالله، برای رسیدن به توافق در خصوص تشکیل کمیته مشترک برای حل اختلاف های سیاسی و حل و فصل اوضاع منطقه "مارب" هستند.

منابع خبری تأکید کردند، گفتگوهای شش ساعته مشاوران منصور هادی با عبدالملک الحوثی در صعده به تفاهم در خصوص فعال‌سازی بندهای اجرا نشده توافقنامه صلح و شراکت در خصوص مسایل اختلافی منجر شد.

"محمد البخیتی" عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله در این خصوص گفت: فضای گفت وگوها بسیار مثبت بود و درباره تشکیل کمیته‌ای برای اجرایی کردن توافقنامه صلح و شراکت توافق شد، زیرا اجرا شدن آن با کندی پیش می رفت و موضوع قانون اساسی نیز به هیات ملی موکول شد.

"رشاد الشرعبی"، نویسنده و تحلیلگر سیاسی یمنی نیز گفت: اقدام رییس جمهور در زمینه فرستادن مشاورانش برای گفت‌وگو نشان‌دهنده این است که او اختیاراتش را از دست داده است و نمی تواند به درستی تصمیم بگیرد.

گمانه زنی‌ها این است که نتیجه این گفتگوها به برون رفت یمن از بحران کنونی منجر خواهد شد بحرانی که یمن ماه ها در آن قرار دارد./العالم

17 دی 1393