h افشای فساد جنسی نوجوانان در اسرائیل - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افشای فساد جنسی نوجوانان در اسرائیل,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افشای فساد جنسی نوجوانان در اسرائیل,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افشای فساد جنسی نوجوانان در اسرائیل

افشای فساد جنسی نوجوانان در اسرائیل

افشای فساد جنسی نوجوانان در اسرائیل

چندی پیش پلیس رژیم صهیونیستی در قضیه فساد بزرگی اعلام کرد که حزب «آویگدور لیبرمن» و در راس متهمان این پرونده «واینا کرشنباوم»، معاون وزیر داخلی رژیم صهیونیستی قرار دارد. علاوه بر واینا، شخصیت‌ ها و چهره ‌های صهیونیستی دیگری نیز مورد بازجویی قرار می گیرند که متهم به دریافت میلیون‌ ها «شیکل» (واحد پول رژیم صهیونیستی) از خزانه کابینه این رژیم در قبال تامین هزینه‌ های مالی برخی سازمان‌ ها و جمعیت ‌ها هستند. براساس جدیدترین گزارش ‌های ارائه شده در این خصوص تاکنون بیش از 30 شخصیت سیاسی و اجتماعی صهیونیست از جمله صاحبان شرکت‌ های سرشناس اسرائیلی و یک وزیر سابق و تعدادی از اعضای حزب «اسرائیل بیتنا» (اسرائیل خانه ماست)، حزب آویگدور لیبرمن در این پرونده متهم هستند. مهمترین اتهام وارده به این افراد در این پرونده آن است که آنها در قبال دریافت رشوه بودجه کابینه رژیم صهیونیستی را به سمتی سوق داده ‌اند که به جمعیت ‌ها و سازمان ‌های خاصی اعطا و برای تامین منافع برخی مسئولان این رژیم اختصاص داده شود. اما معاون وزیر داخلی رژیم صهیونیستی علاوه بر اتهام فوق، متهم به انتصاب و دادن پست‌ های بالا و ارشد در وزارت داخلی رژیم صهیونیستی به نزدیکان و آشنایان خویش است و این که تعیین بودجه سازمان ‌ها و نهادهای مختلف صهیونیستی را با آنها هماهنگ کرده است. از دیگر اتهامات معاون وزیر داخلی و مسئولان رژیم صهیونیستی سوء استفاده از قدرت، جعل اسناد شرکت ‌ها و پول شویی است و پلیس رژیم صهیونیستی تاکید کرده، دارای مستنداتی است که امکان انکار اتهامات وارده به این مسئولان وجود ندارد.

از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند

پس از این تصریحات رهبران حزب اسرائیل بیتنا همانند همیشه که این حزب و اعضای آن متهم به فساد می‌ شوند، به دفاع از کرشنباوم و دیگر اعضای متهم پرداختند و شخص کرشنباوم نیز در واکنش به اظهارات پلیس رژیم صهیونیستی گفت که نمی ‌داند، چرا برای بازجویی فراخوانده شده و از این که چنین شایعاتی درباره وی منتشر شده، بسیار ناراحت است. اما این اظهارات کرشنباوم با انتقاد گسترده مطبوعات رژیم صهیونیستی مواجه شد و این مطبوعات در این خصوص نوشتند که کرشنباوم به این طریق تلاش می‌ کند، از رویارویی و پاسخگویی به این خبرها طفره برود. این مطبوعات همچنین با اشاره به این که وزیر امنیت داخلی اسرائیل که مسئولیت نیروی پلیس در این رژیم را برعهده دارد، از اعضای حزب اسرائیل بیتنا است که کرشنباوم نیز در آن عضویت دارد. بروز بحران سیاسی کسی پیش بینی نمی‌ کرد، این پرونده فساد موجب بروز بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی شود، اما تازه ترین نظرسنجی‌ های صورت گرفته در سرزمین‌ های اشغالی نشان می ‌دهد که جایگاه آویگدور لیبرمن و حزبش که طرف اصلی در این پرونده فساد شمرده می ‌شود، در میان افکار عمومی اسرائیلی‌ ها به شکل چشمگیری و به سرعت افول کرده و در حالی‌ که پلیس رژیم صهیونیستی تاکنون 30 شخصیت حزبی و سیاسی و اجتماعی اسرائیلی را در خصوص این پرونده دستگیر کرده، تاکید می ‌کند، طی روزهای آینده متهمان دیگری نیز تحت بازجویی قرار خواهند گرفت. به اعتقاد کارشناسان امور رژیم صهیونیستی انتشار خبرهای مربوط به این رسوایی آن هم در شرایطی که این رژیم خود را برای برگزاری انتخابات آماده می‌ کند، تاثیر بسزایی بر حضور لیبرمن در عرصه سیاسی رژیم صهیونیستی دارد، به خصوص که وی مدعی شده، پست نخست وزیری آینده این رژیم را تصدی خواهد کرد. این ناظران تاکید می ‌کنند، افکار عمومی اسرائیل نمی‌ تواند، بپذیرد لیبرمن از رسوایی اعضای حزبش بی ‌اطلاع بوده است، چون وی تسلط کاملی بر حزب دارد و همه امور تحت نظر وی انجام می‌ شود،‌ به همین دلیل به نظر نمی ‌رسد، چنین اقدامات خطرناکی که رهبران حزبش هم اکنون به دست داشتن در آن متهم هستند، بدون اطلاع وی انجام شده باشد.

از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند

جدیدترین نظرسنجی صورت گرفته در سرزمین ‌های اشغالی نشان می ‌دهد که پس از این رسوایی لطمه بزرگی به وجهه لیبرمن در میان افکار عمومی صهیونیست‌ های ساکن سرزمین‌ های اشغالی وارد شده است، به گونه‌ ای که این نظر سنجی پیش بینی کرده، لیبرمن در انتخابات آینده کنست این رژیم بیش از 5 کرسی (در مقابل 13 کرسی کنونی) را بدست نخواهد آورد و این تاحدود زیادی از قدرت سیاسی لیبرمن خواهد کاست. این درحالی است که لیبرمن از جمله شخصیت‌های سیاسی صهیونیست است که اعتماد بسیاری به کرشنباوم دارد و حمایت بی‌ وقفه‌ ای از وی به عمل می‌ آورد، اما معلوم نیست، پس از این رسوایی آیا این اعتماد و این حمایت ‌ها به قوت خود باقی خواهد ماند. رسوایی اخیر مالی حزب اسرائیل بیتنا و رهبران آن از جمله لیبرمن ممکن است، تغییری در مواضع سیاسی این صهیونیست تندرو ایجاد کند که به دشمنی شدید و سرسختانه ‌اش علیه فلسطینیان و دستیابی به راه حل نهایی سیاسی در قضیه فلسطینی معروف است. احتمال تغییر مواضع سیاسی لیبرمن به این جهت قوت گرفته است، چون وی در این اواخر از راهکارهای عملی‌تر و نیاز اسرائیل به دستیابی به راه حل سیاسی با کشورهای عربی برای اجتناب از عزلت و انزوای بین المللی رژیم صهیونیستی سخن می‌ گوید و به این ترتیب تلاش می ‌‌کند، خود را مسئولی بزرگ در این رژیم جلوه دهد. به نظر می ‌رسد، یکی از دلایل تغییر مواضع سیاسی لیبرمن تلاش وی جهت تصدی پست نخست وزیری رژیم صهیونیستی به جای «بنیامین نتانیاهو» با کمک جناح سیاسی است که در این رژیم جناح چپ گرا خوانده می‌ شود و رهبری آن را لیبرمن و «اسحاق (بوگی) هرتزوگ» و «تزیپی لیونی» در دست دارند. انتشار رسوایی اخیر موجب خرسندی جناح راست شده است، چون بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این رسوایی موجب می ‌شود، بسیاری از رای دهندگان اسرائیلی آرا خود را به صندوق‌های راستگرایان بریزند که تضعیف لیبرمن و قدرت یافتن نتانیاهو را در پی دارد. اگرچه کارشناسان رژیم صهیونیستی لیبرمن را سیاستمداری کار کشته می‌ دانند و به همین دلیل تاکید می ‌کنند که هم اکنون فهم برنامه‌ های لیبرمن برای آینده بسیار سخت است. این کارشناسان سفر لیبرمن به فرانسه آن هم برای دیدار با مسئولان اروپایی در تعطیلات ژانویه امری بعید و دور از انتظار می ‌دانند، به ویژه آن که وی در هتل «رافائیل» اقامت کرده که اغلب مسئولان و شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس در آن اقامت می‌ کنند، به همین دلیل این ایده تقویت شده که لیبرمن در این هتل با مسئولان جهان عرب از جمله عربستان سعودی دیدار کند. اینکه لیبرمن چه در سر دارد و با چه کسانی دیدار می‌ کند، سوالاتی است که هم اکنون پاسخی برای آن نیست، اما روزهای آینده همه چیز آشکار خواهد شد. اما فساد مالی اخیر گوشه ای از فساد در حال جریان در رژیم‌صهیونیستی است. و این رژیم با فسادهای مختلف از جمله فساد اخلاقی و جنسی در جامعه و فساد در ارتش روبروست.

از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند

رسوایی ‌های جنسی ارتش رژیم صهیونیستی را در می ‌نوردد اما این پایان رسوایی‌ های جاری در رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر نبود، بلکه مطبوعات رژیم صهیونیستی از دو پرونده بزرگ فساد اخلاقی در ارتش این رژیم پرده برداشتند که در آن دو افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی دست دارند. یکی از این پرونده‌ ها «لیران حجبی»، افسر ارشد تیپ ویژه «گفعاتی» را محکوم به داشتن روابط جنسی با یکی از نظامیان زن تحت فرمانش می‌کند و این موجب شده است، «بینی گانتس»، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی وی را از سمتش برکنار کند.

از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند

این تنها اتهام وارده به حجبی نیست، بلکه گفته شده که وی در زمان فرماندهی یکی از یگان ‌های تیپ ویژه گفعاتی مرتکب خطاهای بسیاری شده است، به گونه ‌ای که دو نظامی تحت فرمان وی خودکشی و چندین بار نظامیان دیگر درصدد شورش و نافرمانی از وی بوده ‌اند. در پرونده دوم یکی از افسران ارشد دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی متهم به داشتن روابط جنسی با یک دختر نوجوان 16 ساله است که براساس قوانین رژیم صهیونیستی جرم شمرده می‌ شود. 16 درصد جوانان اسرائیلی مبتلا به فساد اخلاقی هستند یک گزارش صهیونیستی از وضعیت جوانان و نوجوانان ساکن سرزمین ‌های اشغالی چنین پرده برمی‌ دارد: در سال گذشته میزان ترک تحصیل در میان نوجوانان اسرائیلی افزایش یافته و گرایش به کامپیوتر و تلویزیون به شکل فزاینده ‌ای میان آنها مشاهده می ‌شود.

از 15ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوترند +تصاویر

فقر و نیاز اقتصادی این گزارش توضیح می‌ دهد که بیش از 800 هزار نوجوان اسرائیلی از فقر و نیاز اقتصادی و عزلت و انزوای اجتماعی و بیش از 450 هزار نوجوان نیز با خطراتی مانند تجاوز جنسی، خشونت خانوادگی و نقض حقوق‌‌شان مواجه هستند. وابستگی به کامپیوتر و تلویزیون گزارش منتشره ادامه می‌ دهد که از میان 35 کشور مورد بررسی قرار گرفته، نوجوانان و جوانان اسرائیلی از حیث استفاده از اینترنت در اوقات فراغت جایگاه اول را احراز می ‌کنند. بنابر داده‌ های به دست آمده بیش از 28 درصد نوجوانان قرار گرفته در گروه سنی 11 تا 15 سال روزانه بیش از 4 ساعت وقت خود را صرف بازی ‌های کامپیوتری می ‌کنند، در حالی که این نسبت در کشوری مانند سوئیس به 3.8 درصد می رسد. همچنین نیمی از جوانان اسرائیلی روزانه 15 دقیقه خود را صرف اطلاع از آخرین خبرهای مربوط به بروز رسانی شبکه‌ ها و برنامه ‌های اینترنتی می ‌کنند.

از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند

این موضوع در خصوص مشاهده برنامه‌ های تلویزیونی هم صدق می ‌کند، به گونه‌ ای که این تحقیق نشان می ‌دهد، 35.8 درصد کودکان و نوجوانان اسرائیلی اظهار کرده ‌اند که روزانه بیش از 4 ساعت وقت خود را صرف مشاهده برنامه‌ های تلویزیونی می ‌کنند که تاثیری بسزا بر روابط اجتماعی آنها می ‌گذارد، به گونه‌ ای که این گزارش تاکید می‌کند که تنها 11.7 درصد از دانش‌ آموزان اسرائیلی در طول هفته 5 بعد از ظهر خود را با دوستان خود سپری کرده‌ اند. روابط غیر اخلاقی و جنسی در بخشی از این گزارش هم چنین به روابط جنسی نوجوانان و جوانان اسرائیلی و سن آغاز این رابطه در مقایسه با دیگر کشورهای جهان می ‌پردازد و اظهار می‌ کند که 16.2 درصد نوجوانان اسرائیلی قرار گرفته در سن 15 سال دارای تجارب جنسی بوده‌ اند، در حالی که تحقیقات در کشورهایی مانند هلند و اسلواکی نشان می‌ دهد که این تجارب در سنین بالاتر و در واقع در سن جوانی برای این کشورها حاصل شده است. ارتکاب جرم و جنایت از حیث ارتکاب جرم و جنایت این گزارش نشان می‌ دهد که میزان ارتکاب جرم و جنایات در میان نوجوانان و جوانان اسرائیلی در سال 2013 میلادی 5 درصد بوده که در مقایسه با سال پیش از آن یعنی 2012 میلادی که 7.6 درصد کاهش جرم و جنایت در میان این گروه سنی جامعه اسرائیلی را نشان می ‌دهد.

از 15ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوترند +تصاویر

استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر تحقیق صورت گرفته توضیح می ‌دهد، در حالی که در سال 2011 میلادی 20 درصد دانش آموزان پایه‌ های چهارم تا ششم اذعان داشتند، برای یک بار هم شده از مشروبات الکلی استفاده کرده ‌اند، این نسبت در سال 2013 میلادی به 9 درصد رسیده است، این نسبت در میان دانش ‌آموزان دوره متوسطه 34 درصد در سال 2011 و 22 درصد در سال 2013 بوده که کاهش را نشان می ‌دهد. اما در خصوص استفاده از مواد مخدر در میان دانش آموزان اسرائیلی آمارها ناامید کننده هستند، چراکه این تحقیق اظهار می ‌کند، در حالی که در سال 2011 میلادی 2 درصد دانش آموزان کلاس‌های هفتم تا نهم اذعان داشته اند که از مواد مخدر استفاده می ‌کنند، این نسبت در سال 2013 میلادی به 4 درصد افزایش یافته است. این آمارها در همین دوره زمانی میان دانش آموزان مرحله متوسطه 5 درصد و 6 درصد را نشان می ‌دهد. از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدندآزار جنسی در سال 2013 میلادی 15 تا 16 درصد دانش آموزان کلاس ‌های هشتم تا یازدهم اعتراف کردند که در معرض آزار جنسی یا تجاوز جنسی از سوی دوستان هم مدرسه‌ ای خود قرار گرفته اند. این نسبت در خصوص لمس دانش آموزان برخلاف میل و خواسته آنها 7 درصد و برهنه شدن اجباری 4 درصد بوده است. این گزارش تاکید می‌ کند، با اینکه خشونت به طور عموم در مدارس اسرائیلی کاهش یافته است، اما تعرض‌ ها و تجاوزهای اینترنتی رشد و افزایش را نشان می‌ دهد، به گونه‌ ای که تحقیقات صورت گرفته نشان می ‌دهد، طی سال تحصیلی 2012 – 2013 میلادی 8 تا 10 درصد دانش آموزان اسرائیلی در معرض این گونه تعرض ‌ها و تجاوزها قرار گرفته‌ اند که در مقایسه با سال تحصیلی پیش از آن رشد 3 درصدی را نشان می‌ دهد.

از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند از 15 ساله‌هایی که تجربه رابطه جنسی دارند تا پسرهایی که از دخترها ترسوتر شدند

تحقیق انجام شده تاکید می ‌کند که یک چهارم نوجوانان اسرائیلی ایمیلی از فردی ناشناس دریافت کرده ‌اند که تصویر برهنه افراد را به همراه داشته است. هم چنین میزان آزار جنسی در میان پسران 45 درصد و دختران 34 بوده که نشان می‌ دهد، پسران اسرائیلی بیش از دختران اسرائیلی در معرض آزار جنسی قرار دارند و این که 77 درصد نوجوانان اسرائیلی کسی را از این که در معرض چنین تعرض‌ هایی قرار گرفته‌ اند، آگاه نمی ‌کنند.

14 دی 1393