h سایتی که نسیم اعتدال برایش نورزید! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سایتی که نسیم اعتدال برایش نورزید!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سایتی که نسیم اعتدال برایش نورزید!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سایتی که نسیم اعتدال برایش نورزید!

سایتی که نسیم اعتدال برایش نورزید!

سایتی که نسیم اعتدال برایش نورزید!

سایت «انتخاب» (از سایت حامی اعتدال) لحظاتی پیش با دستور قاضی محمدی کشکولی ریاست شعبه ۷۹ کیفری استان تهران رفع فیلتر شد.

سایت انتخاب از سایت های حامی دولت و اصلی ترین سایت حمایت کننده از حسن روحانی در آخرین انتخابات ریاست جمهوری که با فشار دولتی ها برای مدت ۳ ماه بسته شده بود ساعاتی پیش رفع فیلتر شد.

انتخاب در مطلبی به توضیح این ماجرا پرداخت : بنابراین گزارش ، این سایت ۹۰ روز پیش (ساعت ۱۰ شب ۹ مهر ماه ۱۳۹۳) به دلیل تعداد زیادی شکایت خصوصی در طول چهار روز در دادسرا ثبت شده بود، فیلتر شد.

در همین حال، مصطفی فقیهی مدیرمسئول سایت انتخاب می گوید: ۹۰روز سختی را گذراندیم. از یک سو برخی مقامات دولت مکرر ادعا می کردند نقشی در این اتفاقات ندارند و از سوی دیگر ، «شواهد» چیزی جز خواست «بخشی از دولت» و حمایت شدید غلیظ «برخی مقامات ارشد دولتی» را نشان نمی داد.

وی ادامه داد: در میان بی معرفتی برخی جریان های مرتبط با دولت ، برخی بزرگان و سرمایه های نظام ، از هیچ لطف و محبتی به اینجانب دریغ نکردند که به خاطر الطاف بزرگوارانه شان ، خاضعانه و خالصانه تشکر می کنم.

فقیهی ضمن گلایه از «این بخش های دولت» که «کارشکنی های بسیاری کرد و حمایت تعجب آوری از جماعت شاکی داشت»، گفت: ما از دوستان خود در دولت، چنین توقعی نداشتیم، چرا که دقیقاً افرادی چنین کارهایی کردند که شگفتی ما را دوچندان کرد.

وی در عین حال گفت: البته بخش عمده ای از دولت و دوستان عزیز ما در این پیکره ، ناراحتی جدی خود را از این اتفاق اعلام می کردند ، اما متاسفانه کار زیادی از دستشان برنمی آمد و تنها و از این اتفاق ، ابراز شگفتی می کردند و گروهی دیگر نیز نسبت به رفع فیلتر «انتخاب»، دعا می فرمودند که ظاهراً دعایشان مستجاب شد.

فقیهی در بخش دیگری از این سخنان گفت: به جز دو سه هفته ی نخست که با «اظهارنظر دکتر علی مطهری نماینده بزرگوار مجلس» و همچنین «بیانیه ۲۳ سایت خبری پربیننده خطاب به رییس جمهور» همراه بود، تحرکی دیگری از سوی دوستان انجام نشد و البته این «عدم تحرک» به خواست خود ما بود ، شاکیان ار طرق مختلف و به دفعات (شاید روزی یکبار) اعلام می فرمودند شکایت خود را پس گرفته اند.

وی ادامه داد: نزدیک به ۴۰ روز تمام ، بی وقفه پیغام می دادند که شکایت خود را از «انتخاب» پس گرفته اند و هرباره نیز ، این ادعا را در گوشه و کنار شهر بیان می کردند و این باعث می شد، ما با این ذهنیت که آقایان راست می گویند ، مکرراً به دادسرا مراجعه کنیم، اما بعدتر مشخص می شد خبری از «رضایت» نیست و آقایان، بی دلیل یا با حجت احتمالاً شرعی، راست نمی گفتند.

دوست و دشمن واقعی!

طی این ۹۰ روز تعطیلی ، سایت انتخاب بارها از سوی رسانه های جریان راست (مانند فارس ، جهان ، صراط ، ۵۹۸ ، رجا ، فردا ، دانا ، شفاف ، افکار)  مورد حمایت قرار گرفت و این در حالی بود که سایت های حامی جریان اعتدال که طی یک سال اخیر رشد قارچ گونه ای پیدا کرده اند هیچ حمایتی  از این سایت نکردند و حتی به گفته مصطفی فقیهی(مدیرمسئول انتخاب) بسیاری از این سایت ها برای دریافت تبلیغات از ادارات دولتی حتی علیه این سایت هم مطلب منتشر میکردند.

11 دی 1393