h 10 کلمه پر جست و جو گوگل در سال2014 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

10 کلمه پر جست و جو گوگل در سال2014,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,10 کلمه پر جست و جو گوگل در سال2014,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,10 کلمه پر جست و جو گوگل در سال2014

10 کلمه پر جست و جو گوگل در سال2014

با توجه به آمار این غول جستجو می‌توان به این نتیجه رسید، مسائل ناراحت‌کننده بیشتر از موضوعات دیگر برای کاربران جذاب بوده و سهم بیشتری در جستجوی‌های گوگل را به‌خود اختصاص داده‌ است. رتبه نخست به رابین ویلیامز، کمدین و بازیگر فقید آمریکایی که امسال خبر مرگ او منتشر شد، تعلق دارد. جایگاه دوم به عبارت جام‌جهانی فوتبال در برزیل به عنوان بزرگ‌ترین واقعه ورزشی اختصاص یافته است. کلمه ابولا نیز که یک بیماری مسری و کشنده‌ است و هنوز هم در بخش‌هایی از آفریقا دیده می‌شود، پله سوم پرجستجوها را اشغال کرده است. چهارمین رده به هواپیمای مالزی که ناپدید شدن آن تا مدت‌ها به یک معمای بزرگ تبدیل شده بود، اختصاص دارد. چالش آب یخ و بیماران ALS نیز که به جنبش جهانی تبدیل شده بود و حتی پای ایران نیز به آن باز شد، در جایگاه پنجم جا خوش کرده‌است.

بازی موبایلی فلپی‌برد نیز به پله ششم رسیده و جالب این‌که نخستین بار است یک اپلیکیشن تلفن‌همراه بین ده نتیجه جستجوی اول گوگل قرار می‌گیرد. کونچیتا وورست، خواننده اتریشی که توانست یوروویژن را تصاحب کند، هفتمین موضوع جذاب سال شده است.

در رده هشتم، گروه تروریستی داعش که با کارهای وحشیانه‌شان به یک تهدید جهانی تبدیل شده‌ است، قرار دارد. جایگاه یکی مانده به آخر نیز به فیلم Frozen، انیمیشن محبوب شرکت دیزنی که طرفداران زیادی بین کودکان دارد، رسیده است.

در آخر نیز المپیک سوشی یا همان المپیک زمستانی که امسال به میزبانی کشور روسیه برگزار شد، قرار دارد. نکته جالب، نبودن نام هیچ‌کدام از محصولات اپل در ده جایگاه اول جستجوی گوگل است. هر چند عادت داشتیم از سال 2010 به بعد یکی از آنها را در این فهرست ببینیم، اما این بار آیفون6 از جایگاه یازدهم بالاتر نیامده است.

9 دی 1393