h گلوله ‎اسرائیلی بر صورت یک کودک |عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گلوله ‎اسرائیلی بر صورت یک کودک |عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گلوله ‎اسرائیلی بر صورت یک کودک |عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گلوله ‎اسرائیلی بر صورت یک کودک |عکس

گلوله ‎اسرائیلی بر صورت یک کودک |عکس

گلوله ‎اسرائیلی بر صورت یک کودک |عکس یک کودک فلسطینی زمانی که از اتوبوس مدرسه پیاده شده و عازم خانه‌اش بود، هدف گلوله‌های پلاستیکی نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی قرار گرفته و از ناحیه صورت مجروح شد. استخوان صورت این کودک فلسطینی در ناحیه زیر چشم دچار شکستگی شده است.
این رویداد زمانی رخ داد که محمد جمال عبید و خواهر 14 ساله‌اش از اتوبوس مدرسه پیاده شده و به سوی خانه‌شان در العیساویه، یک روستای عرب‌نشین در شرق بیت‌المقدس، عازم بودند.
عموی محمد در گفتگو با رسانه‌های فلسطینی گفت: "یک سرباز اسرائیلی یک گلوله پلاستیکی مشکی از فاصله‌ای نزدیک به سوی وی شلیک کرد." پزشکان پس از معاینه محمد در بیمارستان اعلام کردند که وی به دلیل اصابت گلوله از ناحیه زیر چشمش دچار شکستی استخوان شده است. شاهدین عینی در گفتگو با روزنامه هاآرتص گفته‌اند که محمد در بیرون از خانه‌شان ایستاده بود که نیروهای پلیس اسرائیل شروع به شلیک گلوله‌های پلاستیکی به سمت کودکان و نوجوانان کردند. در این گزارش ادعا شده که برخی از نوجوانان به سوی خودروها سنگ می‌انداختند.
با این حال عموی محمد می‌گوید که در زمان این تیراندازی هیچ گونه درگیری بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها وجود نداشت. امروز (پنج‌شنبه) پلیس رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که نیروهای اسرائیلی از تمهیدات ضد شورش استفاده کرده‌اند اما از تأیید اصابت گلوله به این کودک خودداری کرد. این برای دومین بار است که کودکی در این منطقه از سرزمین‌های اشغالی هدف گلوله پلاستیکی قرار می‌گیرد. حتی بر اساس قوانین اسرائیل نیز شلیک گلوله پلاستیکی به ناحیه بالای کمر ممنوع است. در ماه نوامبر صالح سمیر عتیه، کودک 11 ساله فلسطینی، از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله‌های پلاستیکی قرار گرفت. وی اکنون بینایی چشم چپش را از دست داده و بینایی چشم راستش نیز به شدت ضعیف شده است.
5 دی 1393