h حمله نژاد پرستانه به دانش آموز ایرانی در آمریکا+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله نژاد پرستانه به دانش آموز ایرانی در آمریکا+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله نژاد پرستانه به دانش آموز ایرانی در آمریکا+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله نژاد پرستانه به دانش آموز ایرانی در آمریکا+عکس

حمله نژاد پرستانه به دانش آموز ایرانی در آمریکا+عکس

حمله نژاد پرستانه به دانش آموز ایرانی در آمریکا+عکس

در آمریکا، پلیس یک نوجوان را به اتهام حمله نژاد‌پرستانه به امید باباخانی، دانش آموز ۱۳ ساله ایرانی‌تبار مقیم شیکاگو دستگیر کرده است.

در اثر این حمله، کتف امید باباخانی ‘آسیب جدی’ دیده است.بنابر مقررات آمریکا، نام فرد مهاجم به علت نوجوان بودن آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته اما امید باباخانی، ماجرا را چنین توصیف کرد: "روز دوشنبه داشتم با دوستم در کریدور مدرسه به سمت کمد شخصی‌ام می‌رفتیم که یک نفر از پشت صدایم زد ‘هی! پرشین. می‌خوای با من دست و پنجه نرم کنی’. من توجهی نکردم اما چند لحظه بعد او از پشت به من حمله کرد و کوبیدم به زمین و شروع کرد من را زیر باد کتک گرفتن.

او همزمان حرف‌های رکیکی نسبت به مادر من به کار می‌برد. او هم کلاسی یا دوستی که از نزدیک همدیگر رو بشناسیم نیست. ما فقط هم مدرسه‌ای هستیم.منوچهر باباخانی، پدر امید، می‌گوید پسرم از کودکی علاقمند به شنا بوده و در این رشته خیلی پیشرفت کرده بود حالا با شکستگی در ناحیه هر دو شانه معلوم نیست آینده ورزشی او چه خواهد شد.به نقل از بی بی سی آقای باباخانی حدود سه دهه است که از ایران مهاجرت کرده و همسرش آمریکایی است. او می‌گوید از ۱۲ سال پیش ساکن ناحیه کریستال لِیک در شمال غربی شیکاگو است و از زندگی در این منطقه همواره راضی و خوشنود بوده است.

از لحظه‌ای که این خبر منتشر شده، همه محله و دوستان و آشنایان برای عیادت از امید و همدلی با ما به خانه‌مان می‌آیند و از نظر اجتماعی خیلی مورد حمایت و لطف هم محله‌ای‌ها و همشهری‌ها قرار گرفته‌ایم.پلیس شیکاگو ابتدا مهاجم را به اتهام حمله فیزیکی مورد بازخواست قرار داده بود اما با مطرح شدن احتمال "نژادپرستانه" بودن آن، اکنون اتهام تازه‌ای متوجه او کرده است.قرار است دادگاه رسیدگی به این پرونده روز چهارشنبه هفتم اسفند برگزار شود.

4 دی 1393