h گفته زن ایرانی ، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گفته زن ایرانی ، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گفته زن ایرانی ، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گفته زن ایرانی ، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان

گفته زن ایرانی ، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان

آنچه بانوی طلایی پارالمپیک ایران در سازمان ملل گفت، به عنوان یکی از ۱۰ جمله برتر جهان انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، جمله‌ زهرا نعمتی، بانوی کماندار معلول ایرانی، «هرگز تسلیم معلولیت خود نشوید» و «معتقدم در تمام دنیا ورزش یکی از بهترین روش‌های توانمندسازی معلولین است» به عنوان یکی از 10 جمله انگیزه‌دهنده برتر سال 2014 از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک انتخاب شد.

یکی از بزرگترین رویدادهای سال 2014، حضور زهرا نعمتی در سازمان ملل و مخاطب قرار دادن پنل این سازمان به عنوان یک زن کماندارمعلول ایرانی است، پنلی که به ورزش برای توسعه و توانمندسازی معلولین از طریق ورزش، مربوط است.

زهرا نعمتی که در بازی‌های پارالمپیک لندن به دلیل کسب اولین نشان طلای یک بانوی ایرانی از رقابت‌هایی در سطح المپیک و پارالمپیک، تاریخ‌ساز شد، در سازمان ملل از برداشتن موانعی سخن گفت که از طریق ورزش امکان‌پذیر است و از افراد دارای معلولیت خواست تا اهدافشان را در زندگی رها نکنند.

او در بخشی از صبحت‌هایش گفت که معتقد است ورزش از بهترین راه‌های توانمندسازی افراد دارای معلولیت در سطح جهان است و امید دارد تا سال 2030 همه معلولین دارای شغلی مناسب و امنیت باشند.

نعمتی آرزو کرده است که همه شهرهای جهان برای معلولین مناسب‌سازی شوند و از اینکه تعدادی از افراد دارای معلولیت خودشان را به خاطر معلولیت در خانه حبس کرده و منزوی شده‌اند، ابراز تأسف کرد و گفت که معتقد است در زندگی تنها یک شانس به ما داده شده و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

او در پایان گفت: برای تمام افراد دارای معلولیت جهان یک پیام دارم: هرگز تسلیم معلولیت نشوید!

3 دی 1393