h شبکه های 1تا5 تلویزیون،تخصصی چه رشته هایی هستند؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شبکه های 1تا5 تلویزیون،تخصصی چه رشته هایی هستند؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شبکه های 1تا5 تلویزیون،تخصصی چه رشته هایی هستند؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شبکه های 1تا5 تلویزیون،تخصصی چه رشته هایی هستند؟

شبکه های 1تا5 تلویزیون،تخصصی چه رشته هایی هستند؟

با حضور معاون رییس رسانه ملی در امور سیما، آیین تکریم از مدیران سابق و معارفه مدیران جدید برخی از شبکه‌های سیما برگزار شد.

در این مراسم که مدیران سیما و مدیران گروه‌های تولیدی شبکه‌ها در آن حضور داشتند، علی اصغر پورمحمدی تأکید کرد: معاونت سیما با استفاده از توان بالای مدیران، کارشناسان و کارکنان به سوی تحقق اهداف سازمانی خود گام‌های استوار بر می‌دارد.

معاون سیما تلاش‌های همه مدیران سابق شبکه‌ها را در مدت خدمت آنها ستود و ابراز امیدواری کرد از توان این عزیزان همچون گذشته برای خدمت بیشتر استفاده شود.

زورم برای ادامه همکاری به فرجی نرسید

پورمحمدی در این نشست با بیان اینکه تلاش کرده است از حضور فرجی همچون گذشته بهره‌مند شود اما به دلیل ادامه تحصیل او در مقطع بالاتر امکان ادامه این همکاری میسر نشده است، گفت: دو موضوع خدمت به پدر و مادر و ادامه تحصیل بسیار مهم و ارزشمند است که آقای فرجی نیز به همین دلیل خواست مسئولیتی نداشته باشد و زور من برای حفظ این همکاری به ایشان نرسید.

وی در ادامه تعهد، تخصص، توانایی و شناخت سازمانی را ملاک انتخاب مدیران جدید شبکه‌ها دانست و بیان کرد ویژگی‌های مدیران جدید از من بیشتر و بالاتر است.

شبکه تلویزیونی تهران در آینده تاسیس می‌شود

معاون سیما با اشاره به تغییر وظایف شبکه پنج که مسئولیت پوشش شهر و استان تهران را بر عهده داشت و در رویکرد جدید رسانه ملی به شبکه‌ای با موضوع تخصصی اقتصاد تبدیل شده است، خبر از تاسیس شبکه تلویزیونی تهران در آینده داد.

پورمحمدی در ادامه گفت:‌ از مهندس ضرغامی، دکتر دارابی، دکتر میرباقری و محسن مهاجرانی تشکر می‌کنم. به شما توصیه می‌کنم که مراسم جداگانه‌ای برای تکریم از مدیران برگزار کنید و اگر من هم توانستم در آن شرکت می‌کنم.

پیش از سخنان معاون سیما رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما از بازنگری در ساختار 6 شبکه سیما بر اساس سیاست چابک سازی رسانه ملی خبر داد و گفت: بر اساس ماموریت جدید شبکه‌ها، شبکه یک سیما، شبکه ملی و عمومی و شبکه‌های دو، سه و چهار به ترتیب شبکه‌های تخصصی اجتماعی، ورزش تفریحات و سرگرمی و علمی و فرهنگی خواهند بود.

ماموریت دیگر شبکه‌ها اعلام خواهد شد

قائم مقام سیما افزود: شبکه پنج سیما با ماموریت جدید به عنوان شبکه تخصصی اقتصاد فعال می‌شود و شبکه پویا نیز در آینده دور یا نزدیک به شبکه تخصصی کودک تبدیل خواهد شد.

پورحسین اظهار کرد: ماموریت دیگر شبکه‌ها نیز پس از تکمیل مطالعات و بررسی‌های کارشناسی اعلام خواهد شد.

انتصاب‌های مناسبی انجام شده است

در ادامه این مراسم مهدی فرجی مدیر سابق شبکه یک سیما، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در دوران مدیریت این شبکه گفت: انتصاب‌های صورت گرفته در سیما بسیار مناسب است و کسانی مسئولیت‌ها را پذیرفته‌اند که پیش از این راه رسانه را به خوبی پیموده و تجربیات گران بهایی دارند.

مدیر سابق شبکه یک سیما گفت: سازمان صداوسیما در شرایط کنونی برای افزایش تاثیرگذاری خود چاره‌ای جز کوچک‌سازی و چابک‌سازی ندارد و تداوم شرایط فعلی امکان پذیر نیست.

وی اظهار کرد: برای ماندن در میدان رقابت‌های رسانه ای داخلی و خارجی باید جذابیت‌ها را همراه با تغییرات ساختاری ارتقاء داد.

فرجی از پورمحمدی برای پذیرش درخواستش تشکر کرد.

قدردانی از مقیسه و اخوان‌صفا

در این مراسم همچنین از سعید مقیسه مدیر سابق شبکه تهران و کامبیز رضا اخوان صفا مدیر سابق شبکه تماشا تکریم و قدردانی شد.

در ادامه این مراسم احکام محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما، محمد رضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما، غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه سیما، مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما، حسین ساری مدیر شبکه آموزش، امیر تاجیک مدیر شبکه مستند، علی بخشی زاده مدیر شبکه پویا، مرتضی شمسی رییس مرکز پویا نمایی صبا و نیز مهدی قاسمی رییس شورای سیاست گذاری سلامت رسانه ملی ابلاغ شد.

30 آذر 1393