h آیا این خاص‌ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۴ است؟+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیا این خاص‌ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۴ است؟+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیا این خاص‌ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۴ است؟+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیا این خاص‌ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۴ است؟+تصاویر

آیا این خاص‌ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۴ است؟+تصاویر

آیا این خاص‌ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۴ است؟+تصاویر

تا به امروز ۷ سال از تولید اولین آیفون از سوی شرکت اپل می‌گذرد. پس از تولید اولین آیفون و موفقیت خیره کننده آن شرکت‌های بزرگ تولید کنده گوشی تلفن همراه نیز کم کم به تولید گوشی‌های هوشمند جدید روی آوردند و تا حدود زیادی نیز در پیشرفت و بدست آوردن محبوبیت موفق بودند.

به طوری که امروزه تفاوت چندان زیادی بین پرچمدارهای اندرویدی موجود در بازار وجود ندارد و آخرین نسخه سیستم عامل اندروید گوگل نیز تقریباً با سیستم iOS اپل رقابت نزدیکی دارد.

بنابر این در مورد انتخاب یک گوشی هوشمند امروزی دردسر زیادی برای خریداران وجود ندارد زیرا برترین‌های بازار در سال ۲۰۱۴ تقریباً مشخصات یکسانی داشته و انتخاب تنها به سلیقه مشتری بستگی دارد.

اما در سالی که گذشت یک گوشی هوشمند توانست توجه‌های زیادی را به خود جلب کند و به نوعی خاص تر از بقیه گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۴ خود را نشان دهد. نام این گوشی One از شرکت One Plus است.

One Plus یک استارتاپ (شرکت تازه‌کار در مرحله توسعه و بازاریابی) چینی است که در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند. در حال حاضر تنها مدل One را معرفی و عرضه کرده است اما قرار است در سال آینده مدل‌های جدیدتری را نیز وارد بازار کند. One یک گوشی هوشمند فوق العاده است.

One علاوه بر داشتن یک صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی درخشان و سخت افزار به روز، کیفیت ساخت بسیار بالایی نیز دارد و برای سیستم عامل از نسخه تغییر یافته اندروید با عنوان Cyanogen که بسیار سبک و روان بوده و پیچیدگی اندروید های دیگر گوشی ها را ندارد، استفاده می‌کند. نکته جالب دیگر در مورد این گوشی خاص از شرکت One Plus، قیمت ۳۵۰ دلاری آن است.

بسیاری از گوشی‌های هم رده One نظیر گلکسی اس ۵ در حال حاضر قیمتی معادل ۲ برابر قیمت One دارند در حالیکه از نظر مشخصات فنی هیچ مزیت خاصی نسبت به one Plus One ندارند. تنها نقطه‌ ضعفی که می توان به این گوشی نسبت داد تولید محدود آن است.

این بدین معنی است که اگر فردی قصد خرید one Plus One را داشته باشد باید یک دعوتنامه از سوی شرکت یا یکی از دارندگان گوشی دریافت کند.

جالب است که همین پروسه نیاز به دعوتنامه تقضای خرید این گوشی را بسیار بالا برده است. شرکت one Plus تبلیغات زیادی ندارد و تنها از طریق شبکه‌های اجتماعی گوشی خود را معرفی کرده است.

همین امر باعث شده تا هزینه‌های تولید one Plus One کمتر از حد معمول باشد. شرکت one Plus و شیاومی در سال ۲۰۱۴ مدل‌های جدید و بسیار خوبی را معرفی کردن و با وجود اینکه نام یک برند چینی را یدک می‌کشند کیفیت ساخت و مشخصات سخت افزاری قابل قبولی ارائه کرد ه اند.

همه این موارد در کنار برچسب‌های قیمت بسیار اقتصادی باعث شده تا محبوبیت آن‌ها در بازار گوشی‌های همراه دو چندان شود. جای تعجبی ندارد که با این روند سامسونگ کاهش ۶۰ درصدی در میزان فروش گوشی های هوشمند خود را در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ اعلام کرده است.

29 آذر 1393