h یکی از وزرای فلسطینی به شهادت رسید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

یکی از وزرای فلسطینی به شهادت رسید ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,یکی از وزرای فلسطینی به شهادت رسید ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,یکی از وزرای فلسطینی به شهادت رسید

یکی از وزرای فلسطینی به شهادت رسید

«زیاد ابوعین» وزیر امور دیوار حائل و شهرک‌سازی در حمله نیروهای صهیونیستی در رام‌الله به شهادت رسید. به گزارش خبرگزاری فارس، «زیاد ابوعین» وزیر امور دیوار حائل و شهرک‌سازی در پی حمله نیروهای رژیم صهیونیستی در رام الله مرکز کرانه باختری به شهادت رسید.

وبگاه خبری فلسطین الیوم گزارش داد، در پی تظاهراتی که در رام‌الله در اعتراض به شهرک سازی رژیم اسرائیل شکل گرفت، وزیر امور دیوار حائل و شهرک‌سازی نیز در بین تظاهر‌کنندگان حضور داشت و در پی ضربه قنداق تفنگ یک سرباز صهیونیستی ابتدا حالت خفگی به وی دست داد و پس از دقایقی به شهادت رسید.

واکنش محمود عباس

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در محکومیت شدید جنایت صهیونیست‌ها گفت: شهادت «زیاد ابوعین» بربریت محض است و ما از طریق دادگاه بین‌المللی، اسرائیل را در پی این جنایت محاکمه خواهیم کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن محکوم کردن شهادت وزیر امور دیوار حائل و شهرک‌سازی در رام‌الله، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

بنا به گزارش وبگاه خبری «الوطن»، عباس افزود: نمی‌توان بر این جریان سکوت کرد و تمام تدابیر و اقدامات لازم برای تحقیق در این مورد را به کار خواهیم گرفت و وی ادامه تعرض‌های اسرائیلی بر ملت فلسطین را به شدت محکوم کرد.

قابل ذکر است که دولت فلسطین روز گذشته به عضویت ناظر دادگاه جنایی بین المللی درآمد و محمود عباس می‌تواند در پی این حادثه از رژیم اسرائیل به طور رسمی شکایت کند.

واکنش حماس

به گزارش تلویزیون المیادین، جنبش حماس با محکومیت شدید این جنایت، خواستار فسق تمام همکاری‌های امنیتی جنبش فتح با اسرائیل شد.

شورای ملی فلسطین نیز طی بیانیه‌ای، شهادت «زیاد ابوعین» را یک اقدام تروریستی توصیف کرد و از جامعه بین الملل خواست تا در مقابل آن بایستد.

در پی این حادثه، «فتح جبریل الرجوب» عضو کمیته مرکزی فتح اعلام کرد، در پی شهادت این وزیر، تشکیلات خودگردان هماهنگی امنیتی خود با رژیم صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورده است.

19 آذر 1393