h زخمی شدن ۱۶۲۰ نظامی صهیونیستی در غزه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زخمی شدن ۱۶۲۰ نظامی صهیونیستی در غزه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زخمی شدن ۱۶۲۰ نظامی صهیونیستی در غزه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زخمی شدن ۱۶۲۰ نظامی صهیونیستی در غزه

زخمی شدن ۱۶۲۰ نظامی صهیونیستی در غزه

امت اسلامی – پس از گذشت بیش از ۱۰۰ روز از پایان جنگ غزه، ارتش صهیونیستی مجبور به افشای آمار واقعی نظامیان زخمی شده این رژیم در “جهنم” غزه شد و تعداد زخمی‌ها را ۱۶۲۰ اعلام کرد.

روزنامه عبری زبان معاریو بیان داشت، رژیم صهیونیستی در راستای سیاست “خفقان رسانه” ای و کتمان واقعیت‌های جنگ غزه، تعداد نظامیان زخمی شده در جنگ ۵۱ روزه غزه را خیلی کمتر از آمارهای واقعی اعلام کرده بود و این باور را در جامعه صهیونیستی رواج داده بود که این نظامیان به طور سطحی زخمی شده‌اند، اما تداوم درمان بسیاری از این مجروحان در بیمارستان‌های صهیونیستی این دروغ پردازی‌های مراجع صهیونیستی را فاش کرد؛ به ویژه که یک سوم مجروحان دچار نقص عضوهای شدید شده‌اند و برخی از آن‌ها به طور کامل زمین گیر شده‌اند.

در همین راستا، ارتش صهیونیستی اعتراف کرده است که ۵۰۰ نفر از نظامیان این رژیم در اثر جراحت‌های وارده در جنگ غزه دچار نقص عضو شده‌اند و هر ساله ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون شیکل بودجه برای توان‌بخشی به این مجروحان اختصاص پیدا می‌کند.

“لیئور یلین” پسر رئیس شورای شهرک‌های “اشکول” که در جریان جنگ غزه هدف اصابت چندین گلوله مبارزان گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” قرار گرفته و از ناحیه هر دو پا به شدت زخمی شده بود، می‌گوید: «من تنها نظامی صهیونیستی نبودم که به ضرب گلوله مبارزان حماس زخمی شدم و همین‌که الان زنده‌ام خیلی جای شکر دارد.»

وی که با وجود گذشت چندین ماه از جنگ غزه همچنان بر روی ویلچر حرکت می‌کند، در تشریح درگیری نظامیان صهیونیستی با مبارزان حماس در شرق محله شجاعیه در تاریخ ۲۲ ژوئیه اظهار داشت که «این منطقه یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق غزه است که چندین مقر فرماندهی حماس در آن واقع شده است. ما به مدت ۵ ساعت متوالی در آنجا مشغول جنگ بودیم و در معرض آتش باران گسترده مبارزان قسام قرار داشتیم و وقتی ما قصد مقابله با حمله مبارزان حسام از طریق یکی از تونل‌ها را داشتیم، من هدف اصابت گلوله کلاشنکوف قرار گرفتم و بلافاصله به بیمارستان سوروکا در بئر السبع انتقال داده شدم.»

یلین در ادامه صحبت‌های خود درباره آنچه که “جهنم” غزه توصیف کرد، خاطر نشان ساخت که «هیچ‌کس نمی‌تواند عمق مصیبتی را که ما در غزه تجربه کردیم، تصور کند و معنای از دست دادن دوستان و هم‌رزمان مان در جنگ و مشاهده صحنه‌های کشته شدن نظامیان صهیونیستی را بفهمد. خیلی‌ها فکر می‌کنند که این جراحت‌ها تنها در حد زخم‌های سطحی بوده است، اما نمی‌دانند که به مراتب شدیدتر از آن است.»

وی افزود من پس از مداوای اولیه در بیمارستان به منزل مان در شهرک “بئیری” منتقل شدم، اما خطر موشک‌ها تا پایان جنگ غزه همچنان ما را تهدید می‌کرد. یلین همچنین خواستار اعطای مرخصی طولانی‌مدت به نظامیان شرکت‌کننده در جنگ غزه به منظور تخلیه بار روانی و رهایی از اختلالات روانی ناشی از جنگ غزه شد.

روزنامه معاریو همچنین صحبت‌های یک نظامی دیگر به نام “شائول حنونی” از عفوله را نقل کرده است که قبل از جنگ غزه فکر می‌کرد، این تجاوز آخرین جنگی خواهد بود که وی در آن شرکت می‌کند، اما در جریان این جنگ، در اثر اصابت گلوله خمپاره بر سر نظامیان صهیونیستی در نزدیکی شهرک بئیری که منجر به هلاکت ۴ نظامی صهیونیستی گشت، زخمی شد و طی ماه‌های گذشته چندین بار تحت عمل جراحی قرارگرفته است.

حنونی به حوادث روز ۲۸ ژوئیه که نظامیان صهیونیستی در حال استراحت و شارژ تلفن‌های همراهشان در نزدیکی شهرک کیبوتس بودند، اشاره کرد و گفت ناگهان یک گلوله خمپاره به محل حضور ما اصابت کرد و باعث زخمی شدن شدید دو دست من و قطع شاهرگم شد.

یک نظامی دیگر صهیونیستی به نام “سرحین برنت” هم در تشریح مشکلات نظامیان صهیونیستی در جنگ غزه تأکید کرده است که ما در یکی از محله‌های غزه مشغول جستجوی خانه به خانه به منظور پیدا کردن تسلیحات نظامی بودیم که وقتی به آخرین خانه رسیدیم، یک بمب که بر روی یکی از دیوارها کار گذاشته‌شده بود، منفجر شد و آوار آن بر سر تمامی نظامیان صهیونیستی از جمله فرمانده گروه ریخت.

وی افزود که به هنگام وقوع این حادثه در ۱۵ متری دیگر اعضای گروه حضورداشته است و وقتی به همراه دیگر نظامیان صهیونیستی سعی در خارج کردن فرمانده گروه از زیر آوار را داشت، در اثر اصابت گلوله مبارزان فلسطینی که از داخل یکی از تونل‌ها آن‌ها را آماج تیرباران سنگین خود با استفاده از گلوله‌های “آر، پی، جی”، نارنجک و مسلسل قرار داده بودند، زخمی شده است.

منبع : مرکز اطلاع رسانی فلسطین

19 آذر 1393