h واکنش جعفری به لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش جعفری به لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش جعفری به لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش جعفری به لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر

واکنش جعفری به لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در مورد لغو یک برنامه سخنرانی با فشار دولت که قرار بود فردا به‌مناسبت 16 آذر و روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر صورت بگیرد، گفت: وقتی دانشگاه محل تضارب آرا و فضای بحث منطقی است هرکسی می‌تواند پشت تریبون نظر خود را بیان کند.

وی افزود: دلیلی ندارد که از شنیدن اظهارنظرهای متفاوت در دانشگاه جلوگیری شود به خصوص که در این مورد خاص فرد سخنران معمولا آرام صحبت می‌کند و جلوگیری از سخنرانی چنین افرادی با اعتدال و آزادی بیان سازگار نیست.

جعفری ممانعت‌کنندگان از برگزاری سخنرانی در روز دانشجو را افرادی به دنبال حاکمیت تک صدایی در دانشگاه‌ها برشمرد و اظهار داشت: بعضی روانشناسان می‌گویند اگر کسانی به مضووعی بیش از حد حساسیت نشان می‌دهند نشان‌دهنده آن است که آن مورد نقطه ضعف خودشان است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: هیچ دلیلی برای عدم اعطای مجوز به سخنرانی افراد شناخته شده در روز دانشجو وجود ندارد چه برسد به اینکه برنامه مجوز داده شده لغو شود.

15 آذر 1393