h بلک بری،اپل مشتریانش را می خرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بلک بری،اپل مشتریانش را می خرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بلک بری،اپل مشتریانش را می خرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بلک بری،اپل مشتریانش را می خرد

بلک بری،اپل مشتریانش را می خرد

براساس گزارش CNN، گوشی پاسپورت گوشی هوشمندی است که در اوایل سال 2014 به بازار عرضه‌شد و بلک‌بری به هرفردی که در برنامه معامله این شرکت مشارکت کند، حداکثر 550 دلار پرداخت خواهد‌‌کرد. طبق این برنامه، هرفردی که حاضر شود به‌جای آی‌فون از گوشی پاسپورت بلک‌بری استفاده‌کند، 550 دلار دریافت خواهد‌‌کرد.

این مبلغ هزینه خریداری یک گوشی پاسپورت را که درحال حاضر در وب‌سایت بلک‌بری با قیمت 499 دلار به‌فروش می‌رسد، تامین خواهد‌کرد. درحال حاضر شرکت بلک‌بری که میزان فروشش در آخرین چهار‌ماهه سال جاری 40 درصد کاهش داشته‌است، در بازار اسمارت‌فون درحال دست‌و‌پا زدن است.

مارتی بیرد مدیر ارشد عملیاتی شرکت بلک‌بری می‌گوید پاسپورت اسمارت‌فونی زیبا با نمایشگری بزرگ است که قدرت عملیاتی کاربر را بالا می‌برد و نمایشگر مربع آن برای خواندن اسناد و مدارک بسیار مناسب است.

البته هزینه‌ای که بلک‌بری پرداخت خواهد‌کرد به مدل گوشی آی‌فون بستگی خواهد‌داشت، به بیانی دیگر در ازای آی‌فون 4S در حدود 90 دلار و در ازای آی‌فون 6 درحدود 400 دلار پرداخت خواهد‌شد. بلک‌بری علاوه بر این مبالغ 150 دلار نیز با هدف جلب مشتری به مبلغ معامله خواهد‌افزود.

گوشی پاسپورت در ماه سپتامبر رونمایی شد و اولین محصول قابل‌توجه شرکت بلک‌بری پس از آغاز دوران ریاست جان چن در این شرکت به‌شمار می‌رود. بلک‌بری تمرکز خود را بر گوشی‌های حرفه‌ای قرار داده که محبوب کاربران سنتی است که صفحه‌کلید‌های مکانیکی را ترجیح می‌دهند و بیشتر با ایمیل و پیامک سروکار دارند. دلیل اینکه نام این گوشی پاسپورت است نیز برابری ابعاد آن با یک پاسپورت یا گذرنامه حقیقی است. از زمان آغاز فروش این گوشی در وب‌سایت آمازون و وب‌سایت شرکت بلک‌بری، بیش از 200 هزار دستگاه به‌فروش رفته است، فروشی که برای بلک‌بری درحال سقوط، می‌تواند موفقیت‌آمیز به‌شمار رود.

منبع: همشهری

8 آذر 1393