h ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس از نگاه نشنال جئوگرافی+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس از نگاه نشنال جئوگرافی+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس از نگاه نشنال جئوگرافی+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس از نگاه نشنال جئوگرافی+تصاویر

ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس از نگاه نشنال جئوگرافی+تصاویر

ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس از نگاه نشنال جئوگرافی+تصاویر

کمتر از یک ماه دیگر به عید سال نو مسیحیان(کریسمس) باقی مانده است ؛ بخش Travel سایت نشنال جئوگرافی ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس را معرفی کرده است.

به گزارش ظهور12 ؛ کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز مسیح برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند.

کریسمس در بسیاری از کشورهای سراسر جهان جشن گرفته میشود و این امر به چگونگی پراکندگی مسیحیان و فرهنگ غربی و ترکیب آن با جشنهای زمستانی ارتباط دارد. علی رغم نفوذ شایع سنتهای کریسمس آمریکایی و بریتانیایی که در فیلمها، ادبیات، تلویزیون و سایر رسانه ها مشاهده میشود، سنتهای متعددی به منظور جشن کریسمس هنوز هم در مناطق و محلهای مختلف برگزار میشوند.

در سال ۲۰۰۵ برخی از مسیحیان همراه محافظه کاران آمریکایی علیه سکولار شدن کریسمس تظاهرات کردند. برخی اعتقاد دارند که کریسمس با روندهای سکولار یا اشخاص و سازمانهای ضد مسیحی مورد تهدید واقع میشود.

با اینحال همراه ما باشید با معرفی ده مکان برتر دنیا برای عید کریسمس ...

1 - نیویورک ؛ نیویورک سیتی

شب سال نو در میدان تایمز شهر نیویورک برای میلیون ها نفر در سراسر دنیا به طور مستقیم از کانال های مختلف تلویزیونی پخش میشود.مردم این شهر و از سراسر این ایالت در خیابان هفتم و برادوی دور هم جمع میشوند.از سنت های صدساله جشن در این مکان استفاده از Times Square Ball میباشد.

2 - لاس وگاس ؛ نوادا

هرساله مردم ایالت نوادا سعی میکنند خود را به این شهر برسانند تا در هتل the MGM Grand تجمع کنند ؛ در این شهر ساعاتی پیش از لحظه سال تحویل انواع کنسرت ها با حضور خواننده های مشهور برگزار میشود.

3 - ریودو ژانیرو ؛ برزیل

Réveillon نام یک آیین خاص همزمان با کریسمس در ریودو ژانیرو است ؛ این جشن یکی از بزرگترین مراسمات عید سال نو در دنیاست.مردم در این شهر مراسمی خاص برگزار میکنند و در آن لباس های سفیدی میپوشند و در یکی از سواحل شروع به پرتاب کردن گُل به سمت امواج دریا میکنند.مردم این منطقه این کار را برای الهه دریا آفریقایی یمانجا(Yemanjá) انجام میدهند. پس از آن در خیابان ها، کافه ها، رستوران ها شروع به رقص و شادی میکنند.

4 - لندن ؛ انگلستان

میلیون ها نفر از مردم لندن و توریست هایی که به این کشور سفر میکنند هرساله در لحظه سال تحویل در میدان ترافالگر و خط اسکله تمیز(Thames) جمع میشوند تا نظاره گر یکی از زیباترین آتش بازی های دنیا باشند.سپس در کنار برج ساعت بیگ بن و چشم لندن که یک چرخ و فلک بزرگ است مراسمات دیگر را اجرا میکنند.در پایان این جشنها هم موسیقی راک سنتی این شهر نواخته میشود.

5 - پاریس ؛ فرانسه

شهر پاریس یک هفته پیش از شروع سال نو میلادی تبدیل به شهر نورها میشود.تمامی خیابان ها و مخصوصا خیابان معروف شانزلیزه با انواع ریسه های خوشرنگ چراغانی میشود.برج معروف ایفل که در روزهای عادی سال هم پذیرای بسیاری از توریست ها است در لحظه تحویل سال بسیار زیبا نورانی خواهد شد.مردم پاریس با نوشیدنی های محلی و نورافشانی لحظه تحویل سال را جشن میگیرند.

6 - مادرید ؛ اسپانیا

مردم مادرید سال نو خود را با یکی از سنت های خود آغاز میکنند. در این سنت دیرینه مردم دوازده دانه انگور را میخورند که بنا به اعتقاداتشان هرکدام نگهدارنده سلامتیشان در دوازده ماه سال آتی است.مردم این شهر سپس برای مشاهده آتش بازی که در میدان Puerta del Sol ترتیب داده شده است حضور میابند.

7 - بیروت ، لبنان

اما در رتبه هفتم بین ده شهر نام برده شده از سوی نشنال جئوگرافی نام شهر بیروت از کشور لبنان به چشم میخورد. هزاران نفر از مردم لبنان در مرکز بیروت و ذر کنار ساعت معروف میدان نجمه که با سبک آرت-دکو ساخته شده است گردهم می آیند.این در حالی است که در یک سمت برجهای کلیسا و در سمتی دیگر مناره های مساجد قرار دارد.مردم مسلمان و مسیحی این عید را باهم جشن میگیرند.

8 - توکیو ؛ ژاپن

اما شهر توكيو در ژاپن كه كشوري غير مسحيی است نيز در رديف هشتم اين جدول قرار گرفته و علت آن هم صرف نظر از چراغاني هاي زيبا و خلاقانه اين شهر در اين ايام بلكه همان روح آزاد انديشي مردم دراين كشور است كه به رعم برگزاري مراسم سال نو سنتي دراين كشور كه بسيار مهم تر و باشكوه تر از كريسمس برگزار مي شود اما مراسم كريسمس دراين كشور هنوز نمايشگر جنبه هاي بسيار جالبي از فرهنگ و روح مردم اين كشور به توريست هاي خارجي است.مردم در جشن سال نو در توکیو غذاهای سنتی این شهر را میخورند.

9 - جزیره کریسمس ؛ اقیانوس آرام

جزیرهٔ کریسمس (Christmas Island) جزیره‌ای واقع در جنوب شرق آسیا است که فرماندارش را دولت استرالیا تعیین میکند.نژاد ۷۰ % ساکنان جزیره کریسمس چینی، ۲۰ % اروپایی و ۱۰ % مالایایی است،همچنین دین ۳۶ % از جمعیت جزایر کریسمس بودایی، ۲۵ % مسلمان و ۱۸ % نیز مسیحی می‌باشد. این جزیره به دلیل اینکه یکی از اولین مکانهایی است که تحویل سال نو را جشن میگیرد معروف شده است.تعداد 5000 هزار نفر از مردم این جزیره هرسال با سنت های خاص خود عید سال جدید را جشن میگیرند.

10 - سیدنی ؛ استرالیا

بزرگترین جشن سال نو در Opera House و Harbour Bridge برگزار میشود.فردای روز کریسمس را Boxing Day می نامند و در این روز فروشگاهها قیمت را 30 تا 40 درصد کاهش میدهند و سیل مردم است که به سمت آنها سراریز میشوند آنچنان که ساعت ها پشت دربهای برخی فروشگاه ها مردم برای این بازگشایی انتظار میکشند.مردم این منطقه بر خلاف سایر نقاط دنیا به جای تزئین درخت کاج خانه های خود را با ریسمانهای رنگارنگ چراغانی می کنند و هر کس به سلیقه خودش ازعروسک های بابانوئل در حیاط خانه اش استفاده می کند.

5 آذر 1393