h استقبالی باورنکردنی از آیت‌الله انوری همدانی در مسکو + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

استقبالی باورنکردنی از آیت‌الله انوری همدانی در مسکو + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,استقبالی باورنکردنی از آیت‌الله انوری همدانی در مسکو + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,استقبالی باورنکردنی از آیت‌الله انوری همدانی در مسکو + تصاویر

استقبالی باورنکردنی از آیت‌الله انوری همدانی در مسکو + تصاویر

استقبالی باورنکردنی از آیت‌الله انوری همدانی در مسکو + تصاویر

استقبال پرشور از آیت‌الله نوری همدانی در مسجد شیعیان مسکو + عكس

آیت الله نوری همدانی دیشب با حضور در جمع پرشور نمازگزارن شیعی مسجد آترادنی مسکو بعد از اقامه ی نماز مغرب و عشا به ایراد سخنرانی پرداختند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، در این دیدار که سجادی سفیر ایران در روسیه نیز حضور داشت، قبل از سخنرانی معظم له، دکتر ابراهیمی رایزن فرهنگی ایران در روسیه و نیز حجت الاسلام آصف از روحانیون آذری حضور ایشان را از طرف کلیه شیعیان مقیم روسیه خوش آمد گفتند و این حضور را برای خود یک حادثه ی تاریخی قلمداد کردند . آیت الله نوری همدانی در این دیدار به سخنرانی درباره مکتب اهل بیت(ع) و نقش ایران در تحولات منطقه پرداختند.

ایشان در ابتدا چند کلمه به زبان آذری سخن گفته و از حضور پر از مهر و محبت شیعیان آذری تشکر کرد .

این مرجع تقلید ابراز داشتند: برای بنده توفیق است که در حضور شما باشم، انشاء الله همیشه موفق باشید شما می دانید که مردم همدان، ترکی را تا حدی بلدند بنابراین بنده باشما هم زبان هستم.

وي خطاب به شیعیان مقیم مسکو گفتند: یکی از نعمت های خدا به شما نعمت محبت اهل بیت(ع) است؛ امام صادق(ع) می فرمایند که ولایت ما بالاترین نعمت ها است. شما بالاترین نعمت را دارید.

آیت الله نوری همدانی ادامه دادند: امام باقر(ع) فرمودند اسلام بر پنج اصل بنا شده است خمس، نماز، روزه، حج و ولایت و از حضر ت باقر(ع) روایت شده است که مهمترینِ این پنج اصل، ولایت است.

وي خاطر نشان کردند: براساس روایات شیعه وسنی، هرکس ولایت ندارد عملش قبول نیست. این نعمت ولایت و تشیع بالاترین نعمت پرودگار به شما است.

آیت الله نوری همدانی انقلاب اسلامی ایران را در نتیجه ولایت دانستند و با اشاره به انقلاب های اخیر در کشورهای عربی گفتند: همانگون که امام پیش بینی فرموده بودند، نظام کمونیستی فروپاشید و امروز بعد از نظام کمونیستی، نظام سرمایه داری نیز در حال فروپاشی است.

وي گفتند: هر نظام سیاسی سالم یا باید از طرف رسول خدا باشد و یا از طرف امام و یا نائب امام باشد زیرا اینها هستند که عدالت و تدبیر و تقوا دارند و از اشرافیت وفساد و سرمایه داری دورند.

آیت الله نوری همدانی تاکید کردند: ما شاکریم که در ایران، بعد از امام خمینی، حضرت آیت الله خامنه ای در راس حکومت هستند.

وي در پایان تاکید کردند: ما باید با پایداری در امر الهی و مکتب اهل البیت(ع)، مسیر حق طلبی را ادامه دهیم تا انشاء الله امام زمان ظهور فرمایند.
خاطر نشان می شود در پایان این سخنرانی، جمعی از طلاب توسط معظم له ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.
30 آبان 1390