h دختر دانمارکی که علیه داعش میجنگد/تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دختر دانمارکی که علیه داعش میجنگد/تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دختر دانمارکی که علیه داعش میجنگد/تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دختر دانمارکی که علیه داعش میجنگد/تصاویر

دختر دانمارکی که علیه داعش میجنگد/تصاویر

دختر دانمارکی که علیه داعش میجنگد/تصاویر

«جوانا بالانی» دختر ۲۰ ساله دانمارکی، دانشگاه خود را‌‌ رها کرده و برای جنگ علیه تروریست‌های تکفیری داعش، به کرد‌های مدافع شهر کوبانی (عین العرب) در شمال سوریه پیوست.

جوانا بالانی که اصالتا کردتبار است، در صفحه خود در فیس بوک نوشت که در جریان یکی از حملات سنگین داعشی‌ها، زخمی شده است.

وی عکسی از خود در فیس بوک منتشر کرده که او را با لباس نظامی و جلیقه ضد گلوله نشان می‌دهد در حالی که اسلحه‌ای حمله می‌کند. او بالای این عکس خطاب به داعش نوشته است: فردا شما را در جبهه خواهیم دید.

بدین ترتیب جوانا دختری با تابعیت غربی است که در شهر کوبانی علیه داعش می‌جنگد؛ شهری که در آن کردهای سوری مدافع شهر با کمک پیشمرگه‌های کردستان عراق و حملات هوایی ائتلاف بین‌الملل به سرکردگی آمریکا توانستند داعش را از مرکز شهر دور کنند.

این دختر دانمارکی که از ۳ سالگی در دانمارک زندگی می‌کند، در مصاحبه با روزنامه «پولتیکن» ‌ گفته بود، قصد دارد دانشگاه را ترک کند و برای جنگ علیه داعش به کوبانی برود.

وی می‌گوید: کرد‌ها برای دموکراسی و ارزش‌های غربی می‌جنگند، اگر اسیر یا کشته شوم، به ارزش‌هایی که برای آن‌ها می‌جنگم افتخار می‌کنم.

دختر دانمارکی در جمع مدافعان عین العرب+تصاویر
دختر دانمارکی در جمع مدافعان عین العرب+تصاویر
3 آذر 1393