h سیگار های مارلبرو اسرائیلی است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سیگار های مارلبرو اسرائیلی است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سیگار های مارلبرو اسرائیلی است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سیگار های مارلبرو اسرائیلی است

سیگار های مارلبرو اسرائیلی است

حمید رسایی از تأیید صهیونیستی بودن شرکت «فلیپ‌ موریس» توسط وزارت اطلاعات خبر داد و درعین حال گفت که وزارت خارجه بر عدم صهیونیستی بودن این شرکت تاکید دارد.

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از رسیدگی مجدد به پرونده شرکت سیگار «فلیپ موریس» و مجوزهای صادره توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اصل 90 خبر داد.

وی افزود: پرونده شرکت «فلیپ موریس» که تولیدکننده سیگار «مارلبورو» است، از سال 86 در این کمیسیون تشکیل شده و تاکنون مکاتبات زیادی با نهادهای مختلف در این باره صورت گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه تصریح کرد: بر اساس اسناد موجود در پرونده کمیسیون اصل 90، وزارت اطلاعات در دولت یازدهم بر اساس مستندات خود رسماً و صراحتاً این شرکت را در لیست شرکت‌های صهینویستی اعلام کرده است، در حالی که وزارت خارجه بدون توجه به این مستندات و بر اساس توجیهاتی، اعلام کرده که مدرکی دال بر صهیونیستی بودن این شرکت ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: معلوم نیست وزارت خارجه بر چه اساسی، مستندات یک وزارتخانه دیگر را قبول ندارد در حالی که وزارت اطلاعات یک مرجع تخصصی برای اعلام نظر در اینگونه موارد است و قاعدتاً وزارت خارجه بر اساس مستندات اعلامی وزارت اطلاعات باید نسبت به این موضوع اقدام می‌کرد.

رسایی یادآور شد: برابر مستندات از آنجا که رئیس مرکز نظارت بر دخانیات حاضر به امضای مجوز واردات محصولات سیگار این شرکت نبوده است، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اقدامی خلاف عرف، از طرف وی مجوز واردات این کالا را به نام «زرین تجارت» خاورمیانه امضا کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای بررسی ابعاد مختلف این پرونده و تناقضات موجود، هفته آینده وزیر صنعت معدن تجارت، وزارت اطلاعات، وزارت خارجه جهت ارائه توضیحات در کمیته ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد اصل 90 حضور خواهند یافت.

2 آذر 1393