h سوراخ مرگ در عربستان+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سوراخ مرگ در عربستان+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سوراخ مرگ در عربستان+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سوراخ مرگ در عربستان+تصاویر

سوراخ مرگ در عربستان+تصاویر

سوراخ مرگ در عربستان+تصاویر
اگر شما به عربستان سعودی به چشم یک کشور بسیار ثروتمند که همه چیز در کوچه و خیابان در بهترین، شیک‌ترین و مناسب‌ترین وضع ممکن است نگاه می‌کنید، احتمالا اشتباه می‌کنید.

وقتی در خیابان‌های عربستان قدم می‌زنید حتما حواستان به جلوی پایتان باشد در غیر اینصورت امکان مرگ شما وجود دارد!

در بسیاری از خیابان‌های عربستان حفره‌هایی که تاسیسات شهری در آن‌ها قرار دارند، بدون درپوش‌‌ رها شده است. حفره‌هایی که بین عربستانی‌ها، به «سوراخ مرگ» معروف شده است.

برخی از فعالان اجتماعی برای جلوگیری از سقوط افراد به خصوص کودکان، کارزاری به راه انداخته‌اند و در آن ضمن درخواست از دولت این کشور برای بستن این حفره‌ها، از مردم نیز خواسته‌اند تا با هر وسیله‌ای که می‌توانند، روی این حفره‌ها را بپوشانند.

تنها در ماه گذشته میلادی سه نفر در عربستان به خاطر سقوط در این سوراخ‌ها در عربستان جان خود را از دست داده‌اند. در ماه اکتبر نیز یک مرد به همراه کودک پنج ساله‌اش در پی سقوط در یکی از این حفره‌ها جان داد.

چند روز پیش نیز کودکی به خاطر سقوط در یکی از این حفره‌ها که در نزدیکی مدرسه‌اش قرار داشته در شهر جده مرده است.

روی حفره‌ای که چندی پیش باعث مرگ دختر بچه شده بود، این پوشش قرار داده شده بود یک شاهد عینی این اتفاق در این باره می‌گوید: وقتی کودک در حفره تجهیزات شهرداری سقوط کرد، پدرش به دنبال او دوید تا نجاتش دهد، اما او نیز سر خورد و هر دو به داخل سوراخ افتادند و مردند.

عربستان با بحران قاچاق درپوشهای خیابانی مواجه است!

«محمد السعیدی» یکی از فعالان اجتماعی عربستان با اشاره به این نکته که دزدی درپوش‌های حفره‌های تجهیزات شهری در عربستان بسیار رایج است، افزود: می‌توان گفت در عربستان با پدیده قاچاق درپوش‌های فلزی تاسیسات شهری مواجه هستیم. افرادی‌که درآمد کافی ندارد و دست به دزدی این درپوش‌ها می‌زنند و آن‌ها را به صورت ضایعات فلزی به کارخانه‌ها می‌فروشند.

اینکار متاسفانه عواقب زیادی دارد که سارقین به آن توجه نمی‌کنند، این کار آن‌ها جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. طی پنج سال اخیر این پدیده افزایش زیادی یافته است و هر روز خبر مرگ کسی در این رابطه منتشر می‌شود. دولت سعودی هم کاری در این زمینه انجام نمی‌دهد.

«سوراخ مرگ» در عربستان +تصاویر «سوراخ مرگ» در عربستان +تصاویر «سوراخ مرگ» در عربستان +تصاویر «سوراخ مرگ» در عربستان +تصاویر
1 آذر 1393