h دستوری برای کاهش وزن در یک ماه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستوری برای کاهش وزن در یک ماه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستوری برای کاهش وزن در یک ماه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستوری برای کاهش وزن در یک ماه

دستوری برای کاهش وزن در یک ماه

کاهش مصرف گوشت قرمز و شکر، مصرف میوه، خواب زیاد، خوردن غذاهای خانگی و ورزش کردن برای تفریح از عوامل موثر برای کاهش وزن در مدت یک ماه به شمار می‌رود.

کاهش مصرف گوشت قرمز و شکر، مصرف میوه، خواب زیاد، خوردن غذاهای خانگی و ورزش کردن برای تفریح از عوامل موثر برای کاهش وزن در مدت یک ماه به شمار می‌رود. به گزارش ساینس، بیشتر خانم‌ها علاقه دارند که به سرعت وزن خود را کم کنند، این کار در حالی که خیلی آسان نیست اما امکان پذیر است.اگر می‌خواهید اندام مناسبی داشته باشید باید ابتدا شیوه زندگی خود را تغییر دهید و به رژیم غذایی و ورزش روزانه توجه کنید.در این گزارش روش‌های ساده‌ای برای کاهش وزن در عرض یک ماه ارائه شده است که در عین حال به سلامتی انسان صدمه ای نمی‌زند.

کاهش مصرف گوشت قرمز

گوشت قرمز ماده اصلی غذای‌ای روزانه ماست، اما زمانی که می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید باید مراقب مصرف گوشت قرمز باشید. این بدان معنی نیست که مصرف گوشت را متوقف کنید بلکه به این معنی است که تعداد دفعات مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید.در عوض ماهی جایگزین بسیار خوبی برای گوشت به شمار می‌رود و در عین حال برای سلامتی نیز مفید است.یکی از دلایلی که باید کمتر گوشت قرمز مصرف کرد این است که گوشت حاوی چربی، هورمون‌های رشد و آنتی بیوتیک‌های زیادی است که اثر منفی بر بدن انسان دارد.

مصرف میوه

میوه از جمله مواد غذایی‌ای است که باید در فهرست غذاهای روزانه ما وجود داشته باشد. میوه‌ها مملو از مواد مغذی و ویتامین‌ها هستند که بدن برای عملکرد خوب به آن نیاز دارد.اما متاسفانه بیشتر ما به جای مصرف میوه به مصرف تنقلات روی آورده ایم. همچنین برای برخی افراد مصرف میوه کسل کننده است. این در حالی است که باید میوه را به عنوان یک سرگرمی‌و با لذت مصرف کرد.روش‌های جالب زیادی برای مصرف میوه وجود دارد، برای مثال می‌توان سالاد میوه درست کرد.همچنین می‌توان میوه را به صورت خشک مصرف کرد و از طعم آن لذت برد.

خواب زیاد

زمانی که مسئله کاهش وزن مطرح می‌شود، موضوع خواب مورد توجه قرار می‌گیرد.اصولا افرادی که خواب کمی‌دارند بیشتر غذا می‌خورند زیرا میلشان برای خوردن افزایش می‌یابد.معمولا زمانی که انسان کم خوابی دارد مقاومتش در برابر نخوردن غذاهایی که دوست دارد کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه افزایش وزن پیدا می‌کند.بنابراین بهترین روش برای کمتر غذا خوردن این است که شب‌ها زودتر بخوابید.

مصرف غذاهای خانگی

زمانی که انسان خودش غذا درست می‌کند، سعی می‌کند بهترین مواد را به کار ببرد. اما دختران جوان که درست کردن غذا برایشان مشکل است بیشتر به غذاهای آماده و فست فود روی می‌آورند که اینها خود چاق کننده هستند.اما زمانی که موضوع کاهش وزن مطرح می‌شود باید این قاعده را رعایت کرد که در خانه غذا درست کنید تا از مصرف تنقلات، غذاهای آماده و فست فودها پیشگیری شود.

محدود کردن مصرف قند

علاوه بر این که به حداقل رساندن مصرف روزانه قند و شکر برای سلامت بسیار مفید است این موضوع موجب کاهش وزن نیز می‌شود زیرا قند و شکر یکی از دلایل افزایش وزن در افراد است.اگر بدون قند نمی‌توانید زندگی کنید مهم است که مصرف آن را محدود کنید بطوریکه تنها یک بار در روز به چای یا قهوه خود قند اضافه کنید یا آنها را با یک قطعه شکلات مصرف کرده و از مصرف شیرینی‌های دیگر پیشگیری کنید.این موضوع را باید مد نظر قرار داد که تنها یک بار در روز قند یا شکلات یا دسر مصرف کرد.

مصرف آگاهانه

برنامه غذایی خود را طوری تنظیم کنید که یک غذا را بیش از یک بار در روز مصرف نکنید.از سوی دیگر به مواد مغذی موجود در غذای خود توجه کنید، به عنوان مثال اگر صبحانه شما مملو از کربوهیدرات است باید پروتئین مورد نیاز بدنتان را در ناهار تامین کنید.همچنین به تنقلات خود نیز توجه کنید و انواع میوه را به عنوان تنقلات مصرف کنید. برای کاهش وزن باید به بدنتان توجه کنید و بدانید که بدن شما به چه چیزهای نیاز دارد.بدن خود را با مصرف کالری چاق نکنید؛ همچنین توصیه می‌شود که غذای خود را به آرامی ‌و به دفعات زیاد بجوید. با این روش راحت تر می‌توانید بفهمید که سیر شده اید و دیگر گرسنه نیستید./آرمان

29 آبان 1393