h اولین قدمهای کودک با پای مصنوعی + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اولین قدمهای کودک با پای مصنوعی + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اولین قدمهای کودک با پای مصنوعی + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اولین قدمهای کودک با پای مصنوعی + تصاویر

اولین قدمهای کودک با پای مصنوعی + تصاویر

اولین قدمهای کودک با پای مصنوعی + تصاویر

بیش از ۱۰ هزار فلسطینی در جریان حملات ۵۰ روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه زخمی شدند که از این تعداد ۱۰۰۰ نفرشان احتمال دارد دچار معلولیت دائمی شوند.

برهمین اساس بسیاری از سازمان‌ها که مسئولیت توانبخشی مردمان غزه مانند او را به عهده دارند، ‌ برای کنار آمدن با این وضعیت به تقلا افتاده‌اند.

«مرکز اندام‌های مصنوعی و فلج اطفال غزه» (ALPC) که به همت صلیب سرخ جهانی تأسیس شده یکی از همین مراکز توانبخشی است که کار ساخت اندام‌های مصنوعی را انجام می‌دهد و در قبال این کار هیچ مبلغی از مردم دریافت نمی‌کند.

«حازم شووا» که ریاست این مرکز توانبخشی را بر عهده دارد با بیان اینکه این مرکز دارای کمبود تجهیزات برای ساخت اندام‌های مصنوعی که صلیب سرخ آن‌ها را فراهم کرده، نیست افزود: ما با کارکنان خود توافق کرد‌ه‌ایم که خدمات‌رسانی را علیرغم عدم پرداخت دستمزد تا جایی که ممکن است ادامه دهیم.

روزانه ده‌ها شهروند فلسطینی به مرکز ALPC مراجعه می‌کنند و برای نخستین بار راه رفتن با پای مصنوعی را تجربه می‌کنند.

یکی از این افرادی که روز گذشته دارای پای مصنوعی شد «شریف النمله» کودک سه ساله فلسطینی است که در حملات هوایی رژیم صهیونیستی پای چپ خود را از دست داد.

رژیم غاصب صهیونیستی حملات خود از ۱۷ تیر با هدف نابود کردن تونل‌های زیر زمینی حماس و گروه‌های مبارز فلسطینی که مدعی بود از طریق آن‌ها حملاتی بر ضد این رژیم انجام می‌شود، آغاز کرد که بیش از ۲ هزار و ۱۴۰ فلسطینی، از جمله بیش از ۵۷۰ کودک شهید و دست کم ۱۱ هزار تن دیگر مجروح شدند.

«محمد صیام» نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی نیز که به سبب شدت جراحاتی که در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه متحمل شد هر دو پای خود را از دست داد. او تا روز گذشته تحت مراقب‌های پزشکان به زندگی خود ادامه می‌داد اما سرانجام در یکی از بیمارستان‌های ترکیه جان سپرد.

29 آبان 1393