h با ۱۷۱ رأی/مخالف خانه ملت به دانش آشتیانی اعتماد نکرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

با ۱۷۱ رأی/مخالف خانه ملت به دانش آشتیانی اعتماد نکرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,با ۱۷۱ رأی/مخالف خانه ملت به دانش آشتیانی اعتماد نکرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,با ۱۷۱ رأی/مخالف خانه ملت به دانش آشتیانی اعتماد نکرد

با ۱۷۱ رأی/مخالف خانه ملت به دانش آشتیانی اعتماد نکرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود برنامه‌های "فخرالدین احمدی دانش آشتیانی" را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت به این وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد ندادند.

بدین ترتیب، وزیر پیشنهادی علوم از مجموع 257 آرای مأخوذه با کسب 70 رأی موافق، 171 رأی مخالف و 16 رأی ممتنع، نتوانست عضو کابینه شود.

بهارستان‌نشینان با برگزاری جلسه علنی صبح امروز، صلاحیت و برنامه‌های چهارمین گزینه پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی وزارت علوم را مورد بررسی قرار دادند.

حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز سه‌شنبه هفته گذشته در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» را به‌عنوان وزیر پیشنهادی خود برای تصدی و به دست گرفتن سکّان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به‌منظور کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی کرد.

رئیس‌جمهور پیش از این «جعفر میلی منفرد»، «رضا فرجی دانا» و «محمود نیلی احمدآبادی» را به‌عنوان وزرای پیشنهادی علوم به مجلس معرفی کرده بود که میلی منفرد نتوانست از پارلمان رأی اعتماد بگیرد، اما فرجی دانا پس از کسب رأی اعتماد مجلس در آبان‌ماه سال گذشته تنها 10 ماه سکاندار این وزارتخانه بود چراکه وکلای ملت مردادماه سال جاری به‌دلیل انتصابات وی و عملکرد نادرستش در این وزارتخانه رأی اعتماد خود را پس گرفتند.

پس از سلب اعتماد مجلس از فرجی دانا، محمدعلی نجفی به‌عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب شد، اما پس از دو ماه از سرپرستی وی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس «محمود نیلی احمدآبادی» را به‌عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی کرد و جلسه رأی اعتماد به وی 20 روز پیش یعنی 7 آبان در صحن علنی برگزار شد. نیلی احمدآبادی تنها موفق به کسب 79 رأی موافق در مقابل 160 رأی مخالف شد و نتوانست از فیلتر بهارستان بگذرد.

27 آبان 1393