h با این روش دیگر چشمتان در برابر رایانه آسیب نمی بیند ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

با این روش دیگر چشمتان در برابر رایانه آسیب نمی بیند !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,با این روش دیگر چشمتان در برابر رایانه آسیب نمی بیند !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,با این روش دیگر چشمتان در برابر رایانه آسیب نمی بیند !

با این روش دیگر چشمتان در برابر رایانه آسیب نمی بیند !

با این روش دیگر چشمتان در برابر رایانه آسیب نمی بیند ! https://file.zohur12.ir/2011/11/7yutkr2uu592v3dj6ajd.jpg

رایانه چشم را ضعیف نمی‌کند

یک متخصص چشم گفت:هر ۲۰ دقیقه کار با کامپیوتر به مدت ۲۰ ثانیه چشمها را ببندید تا از خشکی چشم جلوگیری شود...

به گزارش مهر، دکتر بشارتی متخصص چشم گفت: با توجه به رایج شدن استفاده از کامپیوتر به ویژه در محیط های کاری، فرد مجبور است به مدت ۷ یا ۸ ساعت پشت دستگاه کامپیوتر بنشیند که رعایت نکاتی برای کمتر شدن عوارض در فرد الزامی است.

وی ادامه داد: عواملی مانند فاصله فرد به کامپیوتر، اکونومی صندلی فرد، فاصله چشم تا کامپیوتر، نور اطراف چشم، نور دستگاه کامپیوتر و نور محیط و سلامت چشم در این ارتباط دخالت دارند و اگر هریک از این فاکتورها دچار اشکال شود بطور قطع عوارضی بر روی چشم خواهد داشت.

وی افزود: برای کاهش درد و علائم چشمی باید کامپیوتر تقریبا به صورت مستقیم جلو فرد قرار گیرد و بهتر است از کامپیوترهای LCD استفاده شود. همچنین کامپیوتر باید به موازات با سر و مقداری پایین تر قرار گیرد و نور محیط کمتر از نور عادی باشد.

دکتر بشارتی با بیان اینکه استفاده مداوم و طولانی از کامپیوتر باعث خشکی چشم می شود، خاطرنشان کرد: خشکی چشم باعث حالت فشار بر چشم و قرمز شدن چشم می شود که بهتر است هر از چند گاهی فرد مرتب پلک بزند و گاهی مواقع از داروهای چشم هم استفاده شود.

وی تصریح کرد: استفاده از کامپیوتر معمولا باعث ضعیف شدن چشم یا بالاتر رفتن نمره چشم نمی شود و بالا رفتن نمره چشم یک روند طبیعی است و به فیزیولوژی خود فرد بر می گردد که چشم ضعیف می شود.

26 آبان 1390