h تیک آبی در واتس آپ به چه معناست؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تیک آبی در واتس آپ به چه معناست؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تیک آبی در واتس آپ به چه معناست؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تیک آبی در واتس آپ به چه معناست؟

تیک آبی در واتس آپ به چه معناست؟

تیک آبی در واتس آپ به چه معناست؟

از ابتدای عرضه اپلیکیشن واتس‌اپ این سؤال همیشه برای کاربران آن مطرح بود که پیام‌های ارسال‌شده چه موقع توسط فرد مقابل خوانده می‌شود. به طور مثال این قابلیت در اپلیکیشن وایبر با ظاهر شدن کلمه Seen در پائین پیام‌ها مشخص می‌شد. از این روز فیس‌بوک در آخرین به‌روزرسانی این پیام‌رسان، قابلیتی اضافه کرده که کاربر متوجه خواهد شد، پیام‌های ارسالی چه زمانی مشاهده گردیده است.

طبق روال همیشه کاربران واتس‌اپ بعد از ارسال پیام با تیک‌های آبی مواجه می‌شدند که به معنای ارسال موفقیت‌آمیز پیام بود، اما اکنون کنار این ویژگی قابلیت زمان دقیق خواندن پیام در طرف مقابل نیز اضافه گردیده و این بدان معناست که دقیقاً متوجه خواهید شد پیام شما چه زمانی به دستگاه مخاطب شما رسیده و چه زمانی مخاطب شما آن را دیده و یا خوانده است. این قابلیت دقیقا‌‌ همان دو تیک آبی است که در کنار پیام‌ها ظاهر می‌شود و بدین معناست که پیام توسط مخاطب خوانده شده است.

Whatsapp delivery

بنابر اعلام واتس‌اپ در وبلاگ رسمی خود، در نسخهٔ جدید،

۱ تیک خاکستری به معنای ارسال موفقیت‌آمیز پیام ۲ تیک خاکستری: دریافت پیام توسط دستگاه کاربر مقابل ۲ تیک آبی: مشاهده پیام توسط کاربر مقابل

شاید برای بعضی افراد این ویژگی غریب به نظر آید ولیکن در گذشته این قابلیت در دیگر پیام‌رسان‌ها مانند وایبر یا پیام‌رسان فیس‌بوک و یا iMessage نیز وجود داشت. حالا با این قابلیت از رسیدن پیام به دستگاه فرد مورد نظر و خوانده شدن آن توسط وی اطمینان پیدا خواهید کرد. دلیل اینکه این تیک‌های آبی در برخی پیام‌ها دیده نمی‌شود دقیقا به این خاطر است که فرد مقابل یا از آخرین نسخه استفاده نمی‌کند و یا اینکه هنوز پیام شما را نخوانده است.

Whatsapp-delivery-seen در هر صورت اگر این توضیحات نیز شما را قانع نکرده است بهتر است به جای نگرانی به استفاده از این اپلیکیشن پایان دهید و حداقل به شایعات دامن نزنید!

25 آبان 1393