h حمام با نفت خام+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمام با نفت خام+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمام با نفت خام+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمام با نفت خام+عکس

حمام با نفت خام+عکس

حمام با نفت خام+عکس
به نظر می‌رسد جمهوری آذربایجان برای نفت‌ مازاد اکتشافی خود یک راه حل درمانی جالب یافته چراکه مردم شهر نفتالان در این کشور برای رفع خستگی و درمان بیماری‌های خود حمام نفت خام می‌گیرند!

ایسنا نوشت:  تاریخچه حمام نفت خام در این کشور به قرن ششم میلادی بازمی‌گردد و در‌ آن زمان در یک افسانه محلی آمده بود که یک شتر بیمار با نفت خام درمان شده‌ است. مارکوپولو نیز در مسیر سفر خود به چین مردانی را توصیف کرده که در حوضچه‌های نفت خام استحمام می‌کنند. امروز حمام نفت خام در آذربایجان به یک پدیده لوکس تبدیل شده به طوری که بسیاری از هتل‌ها و مراکز تخصصی این خدمات را به مشتریان ثروتمند خود ارائه می‌دهند.

یکی از گردانندگان یک حمام نفت در جمهوری آذربایجان که خود نیز پزشک است می‌گوید: ترکیبات نفت خام مشابه هورمون استروئید در بدن انسان است.

وی می‌گوید که استفاده موضعی از نفت خام با باز کردن منافذ پوستی به تنفس بهتر پوست کمک می‌کند. بنابر ادعای این پزشک، حمام نفت خام حدود 70 بیماری شامل مشکلات مفاصل، بیماری‌های عصبی، مشکلات پوستی، قارچ‌ها و ناتوانی جنسی را درمان می‌کند.

24 آبان 1393