h کم حاشیه ترین وزیر دولت یازدهم کیست؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کم حاشیه ترین وزیر دولت یازدهم کیست؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کم حاشیه ترین وزیر دولت یازدهم کیست؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کم حاشیه ترین وزیر دولت یازدهم کیست؟

کم حاشیه ترین وزیر دولت یازدهم کیست؟

تنها یک سال و اندی از عمر دولت روحاني مي‌گذرد اما اغلب وزيران دولت او حتي در همان ماه‌هاي اوليه آغاز کاربارها و بارها به مجلس احضار شده اند! وزيران خارجه، علوم، نفت، صنعت، مسكن، اقتصاد، اطلاعات و ...از وزاری فعال روحانی در مجلس بودند.

طرح سئوال، تهديد به استيضاح و تذكر و كارت زردو ... مثل نقل و نبات بر سر ظريف، طيب‌نيا، زنگنه، نعمت زاده و، آخوندي و ... مي‌باردو بهارستان نشی ها باز هم از وزرای کابینه سوال دارند و باز هم قانع نمی شوند.

پر حاشیه های دولت روحانی

علی جنتی وزیر ارشاد، علی طیب نیا وزیر اقتصاد، علی اصغر فانی وزیر اموزش و پرورش، عبدالرضا فضلی وزیر کشور و محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت از وزاری حاشیه ساز دولت یازدهم هستند که از مجلس کارت زرد گرفته اند و فرجی دانا هم به همت نمایندگان استیضاح شد و از وزارت علوم کنار رفت تا وزیر علوم به عنوان پر حاشیه ترین وزیر دولت یازدهم شناخته شود.

حاشیه هایی که با حضور علی نجفی که یک بار توسط مجلس رد صلاحیت شد به عنوان جانشین موقت وزیر و با معرفی آشتیاننی به عنوان وزیر پیشنهادی بعدی هنوز هم ادامه دارد چرا که هنوز برخی از بهارستان نشین ها در تکاپوی رد صلاحیت وزیر پیشنهادی هستند، تا بتوان وزارت علوم را پر حاشیه ترین وزارت خانه و وزیر علوم را پر حاشیه ترین وزیر نامید.

کم حاشیه ترین وزیر کیست؟

یکی از کم حاشیه ترین وزرای دولت یازدهم، حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است؛ وزیری که با توجه به نظر مثبت جریان های مختلف فعال در کشور نسبت به وی و همچنین تجربه ی مفیدی که در اختیار دارد، نیازی به خبرسازی خارج از معمول در فعالیت هایش نمی بیند.

دهقان، این روزها بیشتر از آنکه بخواهد در رسانه ها ظاهر شود، در تلاش است تا انسجام فوق العاده میان نیروهای نظامی کشور را حفظ کرده و بر هم افزایی بیشتر آنها بیفزاید.

رابطه ی خوب او با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تعامل سازنده ی او با ارتش جمهوری اسلامی و سایر قوای نظامی باعث شده تا این مجموعه ی بزرگ، مهم و اثرگذار در حفظ و صیانت از منافع انقلاب اسلامی همچون گذشته، منسجم و یکپارچه عمل کنند.

کم مصاحبه ترین وزیر روحانی

در این میان هست وزارت خانه ای که پر حاشیه استاما وزیر آن سکوت پیشه کرده و تعامل کمتری با رسانه ها دارد.وزارت کشاورزی مصداق بارزی از این نوع وزارت خانه ها در دولت یازدهم است.

هر چند وضعیت برنج کاران و چایکاران و به طور کلی کشاورزان هنوز هم بهبود نیافته اما وزیر کشاورزی بسیار کم حرف است و هر چه مطالبات کشاورزان و باغداران بیشتر می شود او بیشتر سکوت می کند.

محمود حجتی طی یک سال و اندی اخیر بسیار کمتر از دیگر وزیران کابینه مصاحبه کرده است و به نظر می رسد می خواهد امور وزارتخانه اش را به دور ازحاشیه به پیش ببرد.

گفتنی است حجتی تاکنون تنها 16 جابجایی در سطح مدیریت کلان این وزارتخانه داشته است.

پر مصاحبه ترین وزیر روحانی را بشناسید

در این میان وزارت امور خارجه و محمد جواد ظریف را اما می توان پر تعامل ترین وزیر با رسانه ها دانست.هر چند که مشغله کاری ظریف بسیار زیاد است اما استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک به وی این امکان را داده است که همه گزارش ها را از زبان خود در اختیار مردم و رسانه ها قرار دهد.

البته سخنگوی وزارت خارجه و اعضای تیم او هم در زمینه رسانه ای بسیار پر کار هستند و همواره با رسانه ها در تعاملند.

هر چند این تعاملات بعضا حاشیه هایی را برای محمد جواد ظریف ایجاد کرده اما در هر حال می توان گفت او به نوعی محبوب افکار عمومی نیز محسوب می شود.

در این میان وزیر بهداشت هم یکی از پر مصاحبه ترین وزاری کابیته روحانی است که برخلاف ظریف حاشیه های بسیار کمتری داشته و دارد و سعی می کند به دور از تنش های سیاسی، با مردم در ارتباط و تعامل باشد و کار وزارتخانه را جلو ببرد.

24 آبان 1393