h چه کسانی از مرگ پاشايی سوء استفاده می کنند؟! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چه کسانی از مرگ پاشايی سوء استفاده می کنند؟!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چه کسانی از مرگ پاشايی سوء استفاده می کنند؟!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چه کسانی از مرگ پاشايی سوء استفاده می کنند؟!

چه کسانی از مرگ پاشايی سوء استفاده می کنند؟!

چه کسانی از مرگ پاشايی سوء استفاده می کنند؟!

تجمعاتي که براي مرحوم مرتضی پاشايي برگزار شده بود با برخوردهای عجیب و برخی شلوغ کاری ها مورد سواستفاده قرار گرفت

به گزارش ظهور12 ؛‌خبر در گذشت مرتضی پاشايی آهنگساز و خواننده سبک پاپ که در اثر بيماري سرطان معده در بيمارستان بهمن در 30 سالگي  دار دنيا را وداع گفت، براي دوستداران و علاقمندان به وي بسيار سنگين بود و انتشار اين خبر واکنشهايي را نيز در پي داشت.

پاشايي به دليل سرطان پيشرفته معده مدتي با اين بيماري درگير بود، تا حدي  که بسياري از مردم هنردوست و هنرمندان در بيمارستان محل بستري شدن او جمع شدند و براي او دعا کردند.ثبت لحظات بيمارستاني مملو از جمعيت با حضور هنرمندان سينما و موسيقي و مردم هنردوست نشان از باور او در اهالي هنر و مردم داشته و دارد، هرچند نحوه برخوردها با او، بيماري اش و بسياري از علايق، گاهي به صورت حاشيه نيز درآمد.حاشيه هايي که برخي اقدام به انداختن عکس يادگاري از او و گذاشتن آن در صفحه فيسبوک  کردند.

اما پس از انتشار خبر درگذشت اين هنرمند کشورمان که محبوب نيز هست ، موجب شد بسياري از مردم و هنرمندان به شدت ناراحت شوند و در اين راستا عده زيادي در محل بيمارستان و بسياري نيز در مناطق مختلف شهر تهران و شهرهاي ديگر کشور تجمع کردند و به نوعي ناراحتي خود را به نمايش گذاشتند.

بودند بسياري از پسران و دختراني که با آهنگ هاي آن مرحوم مانوس بودند و با شنيدن اين خبر اشکهاي خود را در خانه ، مترو ، تاکسي و اتوبوس و حتي خيابانها بي هيچ خجالتي سرازير کردند و به ديگران نيز اطلاع مي دادند و هنرمنداني که در شوک اين خبر حتي نمي توانستند با خبرنگاران مصاحبه اي داشته باشند و اظهار نظر کنند.

بر اساس اخبار رسيده ،علاقه‌مندان مرتضي پاشايي شب گذشته  با حضور در برخي از پارک‌هاي تهران از جمله پارک «لاله» و «آب و آتش» و همچنين مقابل بيمارستان «بهمن» تهران با هم اقدام به خواندن برخي از آثار اين خواننده‌ي محبوب کردند و در سوگ وي غمگين بودند.

حضور گسترده‌ي هواداران اين هنرمند براي سوگواري غيررسمي در پارک «آب و آتش »تهران سبب شد تا در اطراف اين پارک ترافيک سنگيني شکل بگيرد. علاقه‌مندان به مرتضي پاشايي در خيابان‌هاي مجاور پارک در خودروهاي خود، ترانه‌هاي اين هنرمند را پخش مي‌کردند و عده‌اي نيز تصاوير او را بر شيشه‌هاي ماشين‌شان چسبانده بودند.

همچنين در اين تجمع، هواداران مرتضي پاشايي براي اين هنرمند بارها فاتحه خواندند و براي خوشنودي روحش صلوات فرستادند.

اما در اين ميان همانگونه که در بسياري از مسائلي که در کشور اتفاق مي افتد امکان سوء استفاده وجود دارد و مسبوق به سابقه هم هست؛ اين بار در تجمعاتي که در غم از دست دادن اين هنرمند موسيقي پاپ برگزار شد متاسفانه عده اي هم به منظور سوء استفاده از اين تجمع ورود کردند و سعي در منحرف کردن تجمع از هدف خود را داشتند  که با هوشياري مردم و بويژه خانواده محترم مرحوم پاشايي اين افراد به هدف خود نرسيدند .

گزارش‌ها حاکي از آن است که در برخي از مراسم هاي مشابهي که در چند پارک‌ ديگر تهران و مقابل بيمارستان محل درگذشت مرحوم پاشايي برگزار شده  است، تنش‌هايي ايجاد شده و وجود برخي افراد سودجو در اين تجمع ها موجب اخذ تصميم‌هاي مقطعي مبني بر متفرق کردن جمعيت گرفته شود.

اين مسائل موجب شد که خانواده مرحوم مرتضي پاشايي  در پي درگذشت مرتضي پاشايي خواننده جوان موسيقي پاپ عده اي با برگزاري برخي تجمعات بدون مجوز حاشيه هايي ايجاد کرده اند که همين امر باعث شده مدير برنامه ها و خانواده مرتضي پاشايي با صدور يک بيانيه درباره اين حواشي و مواضع رسمي شان توضيحاتي ارايه کنند.

در اين متن آمده است: «از همه ملت ايران و طرفداران مرتضي پاشايي که در غم خانواده آن مرحوم سهيم هستند تشکر مي کنيم و بر خود لازم مي دانيم چند نکته مهم را اعلام داريم: 1.طرفداران مرتضي پاشايي کساني هستند که شفاي وي را از طريق برگزاري زيارت عاشورا و دعاي توسل مي خواستند. 2.شخص مرتضي پاشايي عاشق اهل بيت و اسلام و معنويت و مردم بود. 3.خانواده و خاندان مرتضي پاشايي افرادي در خط انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي و از مريدان اهل بيت هستند.» همچنين پدر مرتضي پاشايي به خبرنگار مهر گفت: ما از اينکه برخي افراد از ابراز احساسات مردم سواستفاده کرده و برخي اجتماعات را به حاشيه کشانده اند بسيار متاسفيم و مي دانيم که طرفداران واقعي پسرم خواستار ايجاد هيچ نوع حاشيه اي نيستند. وي همچنين از همه مردمي که پسرش را در دوران بيماري تنها نگذاشته و از زمان درگذشت وي نيز دلسوزانه در غم آنها شريک بوده اند، قدرداني کرد.
24 آبان 1393