h راز و نیاز نوبخت در حرم شاهچراغ + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راز و نیاز نوبخت در حرم شاهچراغ + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راز و نیاز نوبخت در حرم شاهچراغ + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راز و نیاز نوبخت در حرم شاهچراغ + تصاویر

راز و نیاز نوبخت در حرم شاهچراغ + تصاویر

راز و نیاز نوبخت در حرم شاهچراغ + تصاویر

«محمدباقر نوبخت» با حضور در آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) و دیدار با تولیت این آستان با بیان اینکه توسعه دین محور در اولویت‌ها قرار گرفته است، گفت: دولت در بودجه سال ۹۴ و برنامه ششم برای گسترش فرهنگ دینی، مذهبی و عشق ناب شیعی در حال برنامه‌ریزی است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به لغو طرح توسعه حرم شاهچراغ (ع) توسط وزارت و راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های تولیت حرم مطهر تقریباً این مسئله هم مرتفع شده و از مسئولان وزارت راه و شهرسازی نیز در این زمینه مباحث را پیگیری می‌کنیم تا مشکلی برای ادامه کار و مانعی در مسیر نباشد و طرح توسعه حرم مطهر متوقف نشده و این طرح ادامه می‌یابد.

نوبخت با بیان اینکه معتقدیم باید به توسعه دینی و فرهنگی به عنوان زیربنا بیش از پیش توجه شود، افزود: منابع مالی موجود برای عمران و آبادانی کشور و بخشی برای ابنیه و فرهنگ است که حرم شاهچراغ (ع) از نمونه آن است و ردیف بودجه‌ای برای عمران و توسعه آن وجود دارد.

وی تأکید کرد: دولت برخود فرض می‌داند چون کار فرهنگی و عمرانی است تخصیص‌ها را متمایز کرده و برای توسعه حرم مطهر تلاش کند و برای بودجه ۹۴ که هفته آینده به دولت داده می‌شود نیز توجه به توسعه حرم مورد توجه قرار گرفته است.

سخنگوی دولت وی با بیان اینکه دولت نگاهی فراگیر در توسعه به تمام استان‌ها دارد، گفت: توسعه یک استان به‌معنای تعریض راه‌های دسترسی یا تامین منابع آب و... نیست.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، با اشاره به جلسه‌های متعددی که در این سفر با مدیران استان فارس و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی داشته است، مباحث طرح شده در خصوص توسعه فارس را بسیار مهم و کلیدی و تاثیرگذار دانست و گفت: در جلسه با نمایندگان فارس موضوعات مهم این استان از جمله آب و راه مورد بجث و بررسی قرار گرفت.

تولیت حرم احمد بن موسی (ع) نیز در این دیدار با بیان اینکه حلقه مثبتی میان مردم، نظام و محوریت نظام در کشور به وجود آمده است، گفت: باید با همدلی در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب و پیشبرد اهداف نظام تلاش شود.

آیت‌الله سید‌علی‌اصغر دستغیب، با اشاره به جایگاه ویژه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در میان مردم، خاطرنشان کرد: توجه به اماکن مذهبی موجب استحکام مبانی فرهنگی، دینی و اسلامی ما می‌شود و همچنین پایه‌ای مناسب برای عواطف و احساسات مردم در جهت رشد و تعالی معنوی جامعه است.

تولیت شاهچراغ (ع) در دیدار با معاون رئیس جمهور افزود: در هشت ماه گذشته فعالیت‌های مناسبی در جهت توسعه حرم مطهر شده است که در این راستا نیازمند همراهی بیشتر دولتمردان هستیم.

آیت‌الله دستغیب گفت: دولت باید نگاه ویژه به بقاع متبرکه و اماکنی که مورد توجه مردم است و جایگاهی که مبانی فرهنگ دینی و اسلامی ما در آن مستحکم می‌شود داشته باشد.

وی بیان داشت: معتقدیم اماکن مذهبی در واقع جایگاه بسیار خوبی برای رشد و تعالی معنوی و منطقی است، افرادی که به این حرم‌های مطهر مشرف می‌شوند با علاقه قبلی حضور پیدا می‌کنند.

نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری تصریح کرد: در هشت ماه گذشته که به دستور رهبر معظم انقلاب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی را عهده‌دار شدم فعالیت‌های بسیارمناسبی را شاهد بودیم و درخواست حمایت بیشتر دولتمردان را داریم.

تولیت شاهچراغ (ع) ادامه داد: با توکل به خدا و امر رهبری این را پذیرفتم و با توجه به بار سنگینی که بر دوش داشتم این مهم را عهده‌دار شدم و خوشبختانه حمایت‌های خوبی شده است.

/ابنا
23 آبان 1393