h روسیه گروه دوستی با حضور ایران و آمریکا و عربستان تشکیل میدهد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روسیه گروه دوستی با حضور ایران و آمریکا و عربستان تشکیل میدهد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روسیه گروه دوستی با حضور ایران و آمریکا و عربستان تشکیل میدهد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روسیه گروه دوستی با حضور ایران و آمریکا و عربستان تشکیل میدهد!

روسیه گروه دوستی با حضور ایران و آمریکا و عربستان تشکیل میدهد!

منابع بلندپایه دیپلماتیک خبر دادند که روسیه قصد دارد «گروه دوستان دی میستورا» را تشکیل دهد که متشکل از کشورهای ایران، روسیه، مصر، ترکیه، عربستان و آمریکا است.

منابع بلندپایه دیپلماتیک در گفت‌وگو با شبکه خبری «راشا تودی» از تلاش مسکو برای تشکیل گروه دوستان دی میستورا برای حل بحران سوریه خبر دادند.

به گفته این منابع اکنون سخن از برگزاری نشستی در گروه دوستان دی میستورا مطرح است تا در این نشست، مقدمات ژنو 3 فراهم شود.

این منابع با بیان اینکه بندهای معاهده ژنو همچنان مناسب است و در زمینه مبارزه با تروریسم و روند سیاسی در سوریه کارآیی دارد، بر اهمیت بازسازی این کشور و حل و فصل سیاسی بحران تأکید کردند.

یک منبع دیپلمات بلندپایه دیگر نیز تأکید کرد، مذاکرات 26 نوامبر که قرار است میان «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «ولید معلم» همتای سوری وی در مسکو برگزار شود، بر تلاش برای گردهم آوردن مخالفان سوریه و دولت این کشور و رایزنی مقدماتی میان شاخه‌های مخالف دولت سوریه در گسترده‌ترین سطح و بدون پیش شرط و با نظارت بین المللی تأکید خواهد کرد./فارس

23 آبان 1393