h خبر شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر تایید شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خبر شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر تایید شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خبر شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر تایید شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خبر شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر تایید شد

خبر شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر تایید شد

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی شهادت گروهبان «جمشید دانایی‌فر» یکی از مرزبان‌های ربوده شده ایرانی را تائید کرد.

محمدرضا محسنی ثانی رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره امنیت مرز‌های شرقی کشور، اظهار کرد: مرز‌های استان‌های خراسان‌رضوی و جنوبی از استحکام و انسداد خوبی برخوردار هستند. تقریبا در این منطقه مشکل مرزی و امنیتی خاصی نداریم؛ هرچند گاهی امکان دارد از طریق کاروان‌های انفرادی یا گروهی مواد مخدر تعرضاتی صورت گیرد ولی همه چیز تحت کنترل نیروی‌های دفاعی و نظامی و مرزی قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان از طرف سیستان به سمت بلوچستان مثلث مرزی خوب شکل گرفته است، افزود: در عین حال در قسمت بلوچستان و ایرانشهر بحث‌های مرزی کمی مشکل دارد، که البته با وجود فعالیت‌های سپاه پاسداران این مناطق هم درحال تامین امنیت است؛ گاهی طمع‌هایی برخی اشرار در آن طرف مرز می‌کنند که ناشی از ضعف و غفلت پاکستان در تامین امنیت مرزی است. به‌واقع دولت پاکستان اشرافیت خوبی بر سرزمین و مرز‌های خود به ویژه مرز‌های مشترک با ایران ندارد.

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: مذاکراتی در سطوح مختلف با پاکستانی‌ها داشتیم که متاسفانه اذعان دارند توانایی تامین امنیت مرز‌ها و سرزمین خود را پیرامون مرز‌های ایران ندارند؛ دولت مرکزی و تشکیلات نظامی و امنیتی آن‌ها، قوت و اقتدار لازم را برای کنترل مرز‌ها ندارد از همین حیث شاهدیم سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و گروهک‌های اشرار و مواد مخدر از این ضعف آن‌ها استفاده می‌کنند.

محسنی‌ثانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت گروهبان «جمشید دانایی‌فر» یکیاز مرزبانان ربوده شده ایرانی از سوی گروهک تروریستی جیش‌العدل‌، اظهار کرد: در زمینه شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر به قطعیت رسیده‌ایم و شهادت وی تائید شده است.

وی در خاتمه از نگاه ویژه مجلس به تقویت بودجه‌های امنیتی و مرزی اشاره کرد و گفت: در بودجه 93 توجه ویژه به این موضوعه داشتیم، در بودجه 94 نیز سعی می‌کنیم اعتبار بیشتری به ناجا در بحث‌های انسداد‌های مرزی اختصاص یابد.

پیرامون اخبار شهادت این مرزبان ربوده‌شده، بیستم مهرماه امسال سردار قاسم رضایی فرماندهی مرزبانی ناجا در اظهار نظری اعلام کرده بود: با جدیت پیگیر وضعیت ایشان هستیم اما تاکنون اطلاعی از سرنوشت وی نداریم.

همچنین حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور هفتم مهرماه امسال در سخنانی در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت دانایی‌فر گفته بود: پرونده‌اش در دستور کار بوده و در حال پیگیری است؛ وضعیت به همان شکلی است که قبلا گفته‌ام؛ چندی پیش دانایی‌فر ربوده شده و به خاک پاکستان برده شده که امیدواریم دولت پاکستان همکاری کند و هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

امیری با بیان اینکه از سوی وزارت خارجه و هم دستگاه دیپلماسی و نیز وزارت کشور برای وضعیت جسمی دانایی‌فر پیگیری‌هایی انجام شده و در حال انجام است، گفت: وزیر کشور در سفری که به پاکستان داشت، ضمن دیدار با مقامات این کشور این موضوع را مطرح کرده که امیدواریم آنها همکاری کنند تا زودتر تکلیف مشخص شود.

23 آبان 1393