h جدیدترین عکس آیت الله سیستانی با علمای اهل سنت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جدیدترین عکس آیت الله سیستانی با علمای اهل سنت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جدیدترین عکس آیت الله سیستانی با علمای اهل سنت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جدیدترین عکس آیت الله سیستانی با علمای اهل سنت

جدیدترین عکس آیت الله سیستانی با علمای اهل سنت

جدیدترین عکس آیت الله سیستانی با علمای اهل سنت

اخیرا عکسی از حضرت آیت الله سیستانی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بیانگر دیدار جمعی از علما و عشایر اهل سنت با ایشان است. هفته قبل نیز رسانه های عراق اعلام کرده بودند که هیئتی از شیوخ عشایر استان الانبار قصد دارند اوایل هفته آینده (این هفته) به دیدار آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق بروند.

آیت‌الله سیستانی در جمع علمای اهل سنت +عکس

یادآور می شود حضرت آیت الله سیستانی با مواضع خود، همواره بر وحدت مسلمانان شیعه و سنی تاکید کرده اند و با دیدگاه ها و فتاوای خود جلوی بسیاری از نزاع های طائفه ای در عراق را گرفته اند. ایشان چندی پیش اعلام کرده بودند: هیچ اختلاف واقعی میان شیعیان و سنی‎ها وجود ندارد و بنده خادم همه عراقی‎ها هستم. بنده همه مردم را دوست دارم، دین اسلام دین محبت است و از اینکه دشمنان توانستند میان مذاهب اسلامی تفرقه بیندازند شگفت زده‎ام... شیعیان باید پیش از اهل تسنن به دفاع از حقوق اجتماعی و سیاسی سنی‎ها بپردازند. گفتمان ما بر دعوت به وحدت استوار است و بنده بارها گفته و باز هم می گویم که نگویید سنی‎ها برادرانمان هستند بلکه آنها نفس و جان ما هستند. من به خطبه‎های نماز جمعه اهل سنت بیشتر از خطبه‎های شیعیان گوش می دهم...  بنده در پژوهش‎های فقهی از فتاوای اهل سنت یاد می کنم، ما در کعبه و نماز و روزه متحد هستیم. منبع: خبرگزاری «حوزه»

21 آبان 1393