h قضیه پوتین و بانوی اول چین چه بود که سانسور شد+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قضیه پوتین و بانوی اول چین چه بود که سانسور شد+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قضیه پوتین و بانوی اول چین چه بود که سانسور شد+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قضیه پوتین و بانوی اول چین چه بود که سانسور شد+عکس

قضیه پوتین و بانوی اول چین چه بود که سانسور شد+عکس

 مجله فارن پالسی نوشت: رهبران 21 کشور عضو آسیا - اقیانوسیه از جمله روسیه برای شرکت در نشست سالانه همکاری اقتصادی آسیا - اقیانوسیه (اپک) به پکن رفته‌اند و نشست تا امروز (سه‌شنبه) ادامه دارد.

روز یکشنبه مراسمی در «واتر کیوب» محل برگزاری المپیک سال 2008 برگزار شده بود. در این مراسم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در کنار پنگ لیوآن، بانوی اول چین نشسته بود که در کنار همسرش شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین قرار داشت.

در حالی که میهمانان در حال نشستن بر روی صندلی‌های خود بودند، شی جینپنیگ مشغول حرف زدن با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا شد و پوتین نیز با بانوی اول چین صحبت می‌کرد اما صحبت آنها اینگونه به پایان می‌رسد که پوتین کت خود را بر روی دوش همسر رئیس‌جمهوری چین می‌اندازد و همین مساله در رسانه‌های چین کلا سانسور شد. گویا فضای برگزاری مراسم سرد بوده است و پوتین به سرعت وارد عمل می‌شود و کتش را بر روی دوش لیو آن می‌اندازد اما بانوی اول چین به سرعت آن را برمی‌دارد. اما این اقدام از چشم رسانه‌ها دور نماند.

حال دولت چین که نگران است این تعامل ساده، ژست رمانتیک به خود بگیرد، تمام ویدیوها و تصاویر مرتبط با این رویداد را از رسانه‌های اجتماعی و منابع خبری پاک می‌کند.

ولادیمیر پوتین در ماه آوریل از همسرش جدا شد و از آن زمان تاکنون مجرد است.

20 آبان 1393