h اختلاف اصلی ایران و 1+5 فاش شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اختلاف اصلی ایران و 1+5 فاش شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اختلاف اصلی ایران و 1+5 فاش شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اختلاف اصلی ایران و 1+5 فاش شد

اختلاف اصلی ایران و 1+5 فاش شد

روزنامه کامرسانت روسیه به نقل از یک مقام دیپلماتیک این کشور که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که تنها موضوع باقی‌مانده در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 موضوع تحریم‌هایی است که بر ایران اعمال شده است و ایران خواستار رفع آنهاست.

این مقام روسی گفت: "عملا بر روی تمام جزئیات فنی توافق توافق شده است، برخی مسائل همچنان باقی مانده است اما درصورتی که اراده سیاسی وجود داشته باشد تمامی آنها قبل حل هستند."

این منبع روزنامه کامرسانت گفت: "ایران خواستار رفع سریع تحریم‌ها به محض توافق است. برخی تحریم‌ها یکجانبه هستندو برخی اقدامات نیز از سوی شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ شده است. رفع تمامی آنها زمانبر خواهد بود."

این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای گفت که دو راه برای حل این مشکل وجود دارد: "اولین راه این است که بخشی از تحریم‌ها به صورت خودکار پس از انتشار هرگزارش درباره ایران رفع شوند. راه دوم نیز این است که همگی هربار برای تصمیم‌گیری برای گام بعدی تشکیل جلسه داده و به گفتگو دراین‌باره بپردازیم."

19 آبان 1393