h ماساژ در منزل توسط آقا به خانم و بالعکس + تصاوير - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ماساژ در منزل توسط آقا به خانم و بالعکس + تصاوير,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ماساژ در منزل توسط آقا به خانم و بالعکس + تصاوير,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ماساژ در منزل توسط آقا به خانم و بالعکس + تصاوير

ماساژ در منزل توسط آقا به خانم و بالعکس + تصاوير

ماساژ در منزل توسط آقا به خانم و بالعکس + تصاوير

مراکزي که به تبليغ ماساژ توسط خانم به آقا و يا بالعکس مي کنند نگران کننده به نظر مي رسد.

به گزارش ظهور12 ؛ مدتي است که در آگهي هاي تبليغاتي  فضاي مجازي، سايت ها و  آگهي هايي که به صورت دستي پخش شده و يا به منازل انداخته مي شود و حتي برخي سايت هاي پزشکان و مراکزي که عنوان مي کنند زير نظر موسساتي همچون فني حرفه اي و وزارت علوم و ... هستند موضوع ماساژ به عنوان يک آموزش و درمان مطرح مي شود و عده اي از اين راه پول زيادي به جيب مي زنند.جداي از اين‌که کاربرد ماساژ دردرمان برخي از عارضه ها توسط محققين ثابت شده ولي آيا واقعاً اين مراکز به شيوه علمي از اين فن استفاده مي‌کنند ؟ و آيا فقط به خاطر درمان افراد است و يا موضوعات ديگري هم وارد اين ماجرا شده است و يا حتي اين موضوع پوششي است بر پشت پرده کارهايي که با اين نام صورت مي گيرد؟

با يک جستجو در گوگل و ذکر ماساژ و سرچ آن مي توانيد با انواع مراکزي که از درمان و اموزش در اين زمينه فعاليت مي کنند را پيدا کنيد . اما آيا همه انها مجوز دارند . البته برخي عنوان مي کنند که در سايت ساماندهي ارشاد ثبت شده اند و اينگونه خود را قانوني عنوان مي کنند و برخي هم خود را زير نظر موسساتي چون فني حرفه اي و وزارت علوم و ... عنوان مي کنند که بايد نهادهاي ذيربط نظر خود را اعلام کنند.

در اينجا نکته اي وجود دارد و ان اين است که آموزش ماساژ درماني ، ماساژ صورت، ماساژ لاغري، ماساژ چاقي، ماساژ رويال تايلندي، ماساژ سوئدي، ماساژ چيني، ماساژ نوزادان، ريلکسيشن ، ماسا‍ژ شير و عسل ، ماساژ سنگ داغ، ماساژ اورينتال، ماساژ کره گياهي، ماساژ روغن آروماتراپي، ليفت سينه و… دهها اسم و عنوان عجيب و دهن پر کن ديگر، در اين سايت ها و وبلاگها و همچنين آگهي هاي تبليغاتي حتي نشريات منتشر مي شوند و اين در حالي است که گويا در حال حاضر هيچ نظارتي بر روي اين مراکز صورت نمي گيرد و مرجع مشخصي براي بررسي و تاييد صلاحيت اين مراکز در کشور وجود ندارد.به نظر مي رسد گواهينامه ها و مجوزهاي معتبر و استانداردي نيز براي فعاليت هاي اين مراکز وجود ندارد.

در اين زمينه دکتر سجاد رضوي مديرکل اعتباربخشي و نظارت بر درمان وزارت بهداشت ، با تاکيد بر اين که مراکزي که تحت عنوان ماساژدرماني فعاليت مي‌کنند مجوزي از وزارت بهداشت ندارند، گفت: اين مراکز هيچ‌گونه مجوزي از وزارت بهداشت ندارند.وي با اشاره به ارائه خدمات ماساژ در برخي هتل‌ها، سالن‌هاي ورزشي و حتي مراکز زيبايي با عنوان “ريلکسيشن”، تاکيد کرد: هرگونه انتشار آگهي‌هاي تبليغاتي که مداخله درماني از طريق ماساژ را نشان دهد و ادعاي هر مؤسسه‌اي در اين زمينه خلاف قانون بوده و مورد تاييد نيست.

مديرکل اعتباربخشي و نظارت بر درمان وزارت بهداشت خاطرنشان  مي کند که وزارت بهداشت براي ارائه اين گونه خدمات تنها براي مراکز فيزيوتراپي مجوز صادر مي‌کند.

در تبليغاتي که در اين سايت ها ذکر مي شود محيط آرام و گرم و صميمي از جمله نکاتي است که قابل تامل نيز هست! ماساژ در منزل توسط اقا به خانم يا خانم به آقا اما معضل اصلي و نکته مهم اين ماجرا اين است که ماساژ در منزل، يکي از تبليغات رايج در آگهي هاي اينترنتي و مجلات خانوادگي ، بهداشتي و فعال در حوزه سلامت شده است.مهم تر از ان نوع تبليغ و به کار بردن جملاتي چون "ماساژ توسط خانم چيني يا تايلندي در تهران"، "ماساژ در منزل شما توسط ماساژور آقا يا خانم براي هر نقطه از اعضاي بدن"، " ماساژ در منزل توسط جوان شاد و پرانرژي 27 ساله" و امثال آن که در اين آگهي ها هيچ تاکيدي بر روي تخصص و دانش ماساژور نشده و بر جاذبه هاي جنسيتي تاکيد شده است.

دبير انجمن طب فيزيکي و توانبخشي ايران نيز با ابراز تاسف از انتشار تبليغات فريب‌دهنده و ناآگاهي مردم نسبت به آن مي‌گويد: چنين تبليغاتي که عمدتا مربوط به مراکز غيرمعتبر ماساژدرماني است، سبب شده تا براي پيشگيري از اغفال عوام و سودجويي اين مراکز، حتي در محافل علمي ‌نيز دفاع از ماساژدرماني با چالش روبه‌رو شود

سوء استفاده از بانوان به بهانه ماساژ اما در اين فرآيند عده زيادي شايد بخواهند استفاده مثبت يا منفي بکنند حال اينکه يک تلفن شارژي و يا يک آدرس ايميل تنها کانال ارتباط با افرادي است که به عنوان متخصصين ماساژ در منزل خود را معرفي مي کنند و اين در حالي است که اين افراد هيچ مدرک معتبر و يا مجوزي ندارند و با اين روش مي توانند براحتي از بانوان استفاده سوء نمايند به نحوي که سرهنگ اسماعيلي رئيس پليس فتا استان کرمان در اين رابطه  از دستگيري فردي خبر مي دهد و مي گويد که اين فرد به بهانه ماساژ و تبليغاتي که در شبکه هاي اجتماعي منتشر نموده بود، از بانوان سوء استفاده مي کرد. هيچ مرکزي از وزارت بهداشت مجوز فعاليت در زمينه ماساژ درماني نگرفته البته قبلا ً امامي رضوي که معاون درمان وزارت بهداشت بود در اين زمينه اعلام کرده بود : تاکنون هيچ مرکزي از وزارت بهداشت مجوز فعاليت در زمينه ماساژ درماني نگرفته و هر گونه تبليغات در اين زمينه از طريق نشريات و پيامک غير قانوني است و با متخلفان برخورد مي شود. ماساژ تايلندي بوسيله مرد و زن يکي از کساني که خدمات ماساژ را دريافت مي کند در اين باره مي‌گويد؛ مهم نيست که چه مرکزي خدمات ماساژ را ارائه کند مهم اين که حتما تايلندي باشد.

ماساژ تايلندي در واقع به "يوگا براي افراد تنبل" تشبيه شده که در آن تمام عضلات بدن کشيده و مفاصل نيز باز و بسته مي‌شوند.اين ماساژ بايد از کف پا شروع و کم کم به قسمت هاي بالايي هدايت شود و براي کساني مناسب که فعاليت بدني کمي دارند.

زن جواني که مسوول يکي از اين مراکز است، درباره اين نوع ماساژ توضيح مي دهد:ماساژ تايلندي نيازي به زور و قدرت بدني ندارد و در واقع نوعي تکنيک است. تکنيک کار با نقاط حساس بدن که در نهايت به آرامش فرد منتهي مي‌شود.هزينه ماساژ کل بدن 50 هزار تومان است که يک ساعت طول مي کشد. البته ماساژ صورت، هزينه متفاوتي دارد. چون پنج مرحله است و 90 دقيقه طول مي‌کشد و هزينه آن هم 55 هزار تومان است.بيشتر مراکز تخصصي ماساژ از ارائه خدمات توسط ماساژور مرد براي خانم‌ها خودداري مي کنند اما مراکزي هستند که بدون هيچ محدوديتي قصدشان تنها رضايت مشتريان است! مسوول يکي از اين مراکز با خونسردي مي‌گويد: اگر خانمي ماساژور مرد بخواهد از نظر ما مشکلي ندارد. در اين مرکز خدمات ماساژ براي خانم‌ها توسط آقايان انجام مي‌شود اما ماساژور خانم براي آقايان نداريم! به هر حال با وجود اين مسائل به نظر مي رسد وجود يک نظارت سيستمي براي ارائه مجوز و برخورد با مراکزي که اقدام به ارائه خدمات اينچنيني مي کنند ضروري است و هر چه زودتر بايد براي رسيدگي به اين موضوع که رفته رفته به يک معضل در جامعه خواهد شد اقدام شود./آریا

18 آبان 1393