h پاپ اولین مهمان کاخ اردوغان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پاپ اولین مهمان کاخ اردوغان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پاپ اولین مهمان کاخ اردوغان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پاپ اولین مهمان کاخ اردوغان

پاپ اولین مهمان کاخ اردوغان

رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان سفر خود به ترکیه اولین میهمان کاخ ریاست جمهوری جدید رجب طیب اردوغان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک‌ جهان قصد دارد درش تاریخ 28-30 نوامبر( 7 تا 9 آذر) به ترکیه سفر کرده و به شهرهای آنکارا و استانبول برود.

پاپ فرانسیس قرار است در نخستین روز از سفرش به ترکیه به آرامگاه کمال آتاتورک، بنیان‌گذار ترکیه نوین رفته و سپس با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه دیدار کند. وی همچنین قرار است با احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه و مهمت گورمز، رئیس اداره امور مذهبی ترکیه نیز ملاقات داشته باشد.

پاپ روز 22 نوامبر از آنکارا به استانبول رفته و در جریان سفر به این شهر از بناهای ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد بازدید می‌کند.

مراسم میزبانی از پاپ در کاخ ریاست جمهوری اردوغان برگزار می‌شود که اخیرا جنجالی شده است. رئیس‌جمهوری ترکیه اخیرا به مقر جدید خود به نام "آق سرای" (کاخ سفید) نقل مکان کرده است. این کاخ هزار اتاق دارد و امکان شنود در آن‌ها نیست و مقر فرماندهی آن در برابر بمب اتمی نیز مقاومت می‌کند. این بنا به‌رغم مخالفت‌های شدید در ترکیه با هزینه 615 میلیون دلار ساخته شد.

17 آبان 1393