h فیلم لحظه برخورد با عوامل جشن حسین کشوون در شهر ری! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فیلم لحظه برخورد با عوامل جشن حسین کشوون در شهر ری!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فیلم لحظه برخورد با عوامل جشن حسین کشوون در شهر ری!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فیلم لحظه برخورد با عوامل جشن حسین کشوون در شهر ری!

فیلم لحظه برخورد با عوامل جشن حسین کشوون در شهر ری!

فیلم لحظه برخورد با عوامل جشن حسین کشوون در شهر ری!

انتشار اخبار و تصاویری مختلف از مراسمی تحت عنوان"حسین کشوون" توسط گروهی وهابی در شهر ری جنجال بپا کرد

به گزارش ظهور12 ؛ « پایگاه خبری شیعه آنلاین نوشت : شنیده شده که شب گذشته (پنج شنبه-۱۵آبان۹۳) حدود ساعت ۱۰ شب در محله “باروتکوبی” (صفائیه – شهر ری) در یک سوله متروکه انبار مواد غذایی، عده ای از پیروان فرقه ضاله وهابیت اقدام به برپایی جشن “حسین کشون” کردند.گفته می شود پس از اینکه اهالی محل بخصوص جوانان مؤمن و عاشق اهل بیت علیه السلام از این ماجرا اطلاع یافته، در محل حاضر شده و تلاش کردند جشن آنان را بهم بریزند و در نهایت به درگیری شدید منجر شد.

پس از انجام اقدامات لازم از سمت اهالی محل و جوانان هیئتی، مأموران آگاهی و یگان ویژه از شهر ری، امین آباد، دهکده المپیک و سایر اماکن در محل حاضر شده و اقدامات لازم را انجام دادند.

حدود ساعت ۵ صبح بود که این محله مملو از جمعیت شده و مأموران با برقراری نظم، محل فاجعه را در کنترل گرفته و تعداد ۵۸ نفر از وهابیون را بازداشت کرده و با خودروهای گارد ویژه منتقل کردند.

قابل ذکر است که حدود ۱۵ نفر از وهابیون متواری شده و محل آنان تا به این لحظه مشخص نشده است.»

تعدادی از سایت های خبری از کشته شدن چندین نفر در این ماجرا اطلاع دادند که ظاهرا این خبر واقعیت ندارد شایعه ای بیش نیست ؛ در همین حال خبرگزاری فارس روایتی دیگر از این ماجرا را نقل میکند:

« مراسم نامزدی یک تبعه افغانستان در شهرری و عدم رعایت شئونات همزمانی با ایام محرم، با اعتراض گروهی از مردم منطقه مواجه شد که با حضور ماموران نیروی انتظامی ماجرا فیصله یافت.

بنا بر این گزارش،برای برپایی  این مراسم که در سوله متروکه ای واقع در منطقه پشت کارخانه سیمان شهرری در حال برگزاری بود، مجوزهای لازم از نهادهای مسئول اخذ نشده بود و همچنین عدم رعایت شئونات متناسب با ایام عزاداری محرم در آن موجب اعتراض ساکنان این منطقه گردید. به دنبال افزایش اعتراضات مردم به این مراسم و بالا گرفتن احتمال درگیری، ماموران نیروی انتظامی بلافاصله در محل حضور یافتند و ضمن اقناع مردم برای ترک محل، از ادامه مراسم مذکور جلوگیری بعمل آوردند.

گفتنی است برپایی مراسم عروسی و عقد در تالارها و محیط های عمومی تابع مقررات است و به واسطه احترام مردم ایران به ایام عزای اهل بیت(س)، معمولاً مراسمات شادی در ماه محرم و صفر برپا نمی شود.»

همچنین فیلمی از لحظه برخورد عوامل امنیتی با این افراد در فضای مجازی منتشر شده است که میتوانید در ادامه مشاهده کنید:
[video width="480" height="320" mp4="https://file.zohur12.ir/2014/11/vahabi-rey-zohur12.mp4" preload="auto"][/video] دانلود

این مسائل در حالی مطرح میشود که بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی طیف صادق شیرازی را مسئول این قبیل اعمال میداند ؛ صفحه " منتقدان صادق شیرازی " در فیسبوک با انتشار این خبر در انتهای آن نوشت :

« حضرت مرجع وراثتی از عمر کُشون هایی که میگیری لذت میبری؟داری میبینی حُسین کشون راه انداختن؟حضرت مرجع وراثتی لذّت بردی یاسر الحبیب به عایشه روی آنتنِ مستقیم توهین کرد و دقیقا دو ساعت بعدش یه وهابی زنا زاده روی آنتن به حضرت زهرا جسارت کرد و تو برای یاسر الحبیب اجازه نقل روایت صادر کردی؟ خیلی لذت داشت نه؟هنوز هم لذت میبری مزدورانت طبق گفته ات واجب است تبری و فحاشی به مخالفین را در گفتار و کردار اظهار کنند؟حضرت وراثتی اون کلیپ رو دیدی سلفی ها میریزن تو خونه بچه شیعه و موهای خانومش رو با قیچی میبرن و بهش میگن فا...؟ »

بحث جلوگیری از تشدید اختلافات مذهبی چند سالی است که مکررا توسط رهبر انقلاب به مسلمانان گوشزد میشود اما تحرکات مشکوک برخی طیف های افراطی زمینه را برای سواستفاده دشمنان آماده کرده است.

مهم ترین بیانات مقام معظم رهبری در همین رابطه سال قبل در دیدار با کارگزاران حج بیان شد ، ایشان فرمودند : « اختلاف مذاهب اسلامی، اختلاف شیعه و سنّی در حدّ اختلاف عقیدتی - یكی یك عقیده‌ای دارد، دیگری یك عقیده‌ی دیگری دارد؛ اینها باهم اختلاف دارند - مشكلی به‌وجود نمی‌آورد؛ مشكل آن وقتی است كه این اختلاف عقیدتی به اختلاف روحی، به اختلاف رفتاری، به درگیری، به ستیزه‌گری، به دشمنی بینجامد؛ دشمنان دنیای اسلام دنبال این فكرند، دنبال این نقشه‌اند. خوب فهمیدند كه اگر در دنیای اسلام مذاهب اسلامی گریبان یكدیگر را بگیرند و كشمكش با همدیگر را شروع كنند، رژیم غاصب صهیونیست نفس راحتی خواهد كشید؛ این را خوب فهمیدند، درست فهمیدند؛ لذا از یك طرف گروه‌های تكفیری را به راه می‌اندازند كه نه فقط شیعه را تكفیر كنند، بلكه بسیاری از فِرق اهل سنّت را هم تكفیر كنند؛ از آن طرف هم یك عدّه مزدور را به راه بیندازند كه برای این آتش هیمه فراهم كنند، بنزین روی آتش بریزند؛ كه می‌بینید، میشنوید، یا خبر دارید. وسائل ارتباط جمعی و رسانه در اختیار اینها میگذارند؛ در كجا؟ در آمریكا! در كجا؟ در لندن! آن تشیّعی كه از لندن و از آمریكا بخواهد برای دنیا پخش بشود، آن تشیّع به درد شیعه نمیخورد.»

17 آبان 1393