h پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان دنیا کدام است ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان دنیا کدام است ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان دنیا کدام است ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان دنیا کدام است ؟

پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان دنیا کدام است ؟

پر بیننده‌ترین شبکه فارسی زبان چیست؟

فارسی 1 ،بی بی سی فارسی ، صدای آمریکا ، من و تو و . . . نه هیچ یک از این شبکه ها نیست ...

پر بیننده ترین شبکه فارسی زبان در بین حدود 120 شبکه فارسی زبان ماهواره . شبکه 3 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است .شاید اکثر شما این خبر را تائید کنید اما برای اون کسانی که این خبر را قبول ندارندو یا به نظر سنجی سازمان صدا و سیما شک دارند باید بگوید این خبر درست است و شبکه 3 نه تنها در بین 45 کانال فارسی زبان صدا و سیما بلکه در بین 120 کانال فارسی زبان با فاصله بسیار زیاد رتبه اول پر بننده ترین شبکه فارسی زبان را از آن خود دارد . هم اکنون سریال های این شبکه پر بیننده ترین سریال های فارسی زبان در بین تمام شبکه های فارسی زبان می باشد . از پر بیننده ترین سریال های این شبکه در 3 ماه گذشته می توان به ستایش ، نابرده رنج ، 5 کیلومتر تا بهشت ، نام برد . میزان بننده های این شبکه بسیار بشتر از آن چیزی است که شما فکرش را هم می کنید . در برخی از برنامه های این شبکه تعداد بینده هایش از مجموعه تمامی 120 کانال فارسی زبان هم بیشتر است .

شاید به جرات گفت که پر بننده ترین شبکه خاور میانه است . و این در حالی است که هر روز بر آمار بیننده های این شبکه افزوده می شود . اگر بخواهیم یک شبکه ماهواره ای به عنوان مثال فارسی 1 را با این شبکه مقایسه کنیم . می بینم فارسی 1 در سال 88 و بخصوص در زمستان 88 بیننده گان بسیاری را به یکباره جذب کرد اما نتوانست این بیننده ها را حفظ کند و به مرور از میزان بیننده هایش کاسته شد بطوری که به عقیده برخی هم اکنون حتی 10% بیننده های سال 88 خود را هم ندارد . اما شبکه 3 هر روز به تعداد بننده هایش افزوده می شود . شاید با خود بگویید به این دلیل است که فارسی 1 فقط در اینترنت و ماهواره یوتلست قرار دارد ولی شبکه 3 در 3 ماهواره آسیا ست ، اینتل ست و عربست و همچنین علاوه بر اینترنت در گیرنده های دیجیتال و تقریبا در همه فرستنده های آنالوگ داخلی برای مناطق مختلف ایران قابل دسترسی می باشد . اما باید بگویم دلیل اصلی پر بیننده ترین شبکه این نیست بلکه به این دلیل است که فارسی 1 فقط سریال های اجتماعی و یا خانوادگی پخش می کند که بعد از گذشت مدتی برای مردم جذابیت خود را از دست داده اما شبکه سه در طول روز برای تقریبا همه سنین و همه نو گرایشی برنامه دارد و موضوع برنامه های ورزشی ، اجتماعی ، سیاسی ، مذهبی ، طنز ، هنری و خبر می باشد . از پر بننده ترین برنامه هایش علاوه بر سریال ها و فیلم های سینمایی بسیار با کیفیتش می توان به برنامه های نود ، هفت ، پخش زنده فوتبال داخلی و خارجی ، کوچه باغ ، طنز خنده بازار ، رو به فردا، زلال احکام ، سلامت باشید ، سمت خدا ، بهونه ، سخنرانی مذهبی و . . . می باشد.

جذب این تعداد بیننده در حالی است که برای برنامه سازان این شبکه خط قرمز های بسیاری است که برای شبکه های رقب وجود ندارد . شاید بعد از اتفاقات بعد از انتخابات 88 مسئولان فهمیدند که با یک نوع جنگ نرم روبرو هستند .در ابتدا سعی کردند با پارازیت و یا جمع آوری دیش ها مانع دیدن شبکه های خارجی بشوند اما دیدن فایده ندارد به همین خاطر با تلاش و هزینه زیاد بر کیفیت و کمیت برنامه های داخلی خود افزودند و حالا کار به جایی رسیده که برخی از کسانی که بر پشت بام خود دیش نصب دارند یک دیش یا ال ان بی دیگر برای دریافت برنامه های صدا و سیما از ماهواره عربست اضافه کردند . با این روند شاید دیگر لازم نباشد نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری دیش بکند . منبع: وبلاگ شمسه

25 آبان 1390