h آیا قتل پسر 9ساله توسط داعش در مهریز واقعیت دارد؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیا قتل پسر 9ساله توسط داعش در مهریز واقعیت دارد؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیا قتل پسر 9ساله توسط داعش در مهریز واقعیت دارد؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیا قتل پسر 9ساله توسط داعش در مهریز واقعیت دارد؟

آیا قتل پسر 9ساله توسط داعش در مهریز واقعیت دارد؟

به نقل از شرق، دادستان عمومی و انقلاب مهریز با اشاره به قتل این پسر 9ساله جزییات ماجرا را توضیح داد و گفت: پس از آنکه محمدرضا 9ساله شب‌هنگام به قصد شرکت در مراسم عزاداری از منزل خود خارج شد و به خانه بازنگشت، والدین وی موضوع را به پلیس گزارش دادند و تحقیقات از همان ساعات اولیه به‌سرعت و به‌طور جدی آغاز شد. عزیز صابریان بیان کرد: ابتدا فردی مظنون در این رابطه دستگیر و تحقیقات از وی به‌عنوان تنها مظنون پرونده آغاز شد.

وی تصریح کرد: شخص دستگیرشده ابتدا اتهام وارده را رد کرد اما با بازرسی‌های انجام شده از منزل او، پلیس متوجه وجود چندقطره خون شد و با جست‌وجوی بیشتر، لباس مقتول نیز در خانه قاتل پیدا شد. دادستان عمومی و انقلاب مهریز با بیان اینکه پس از پیدا‌شدن ادله کافی، مقاومت قاتل نیز به پایان رسید، عنوان کرد: متهم زمانی که متوجه شد دیگر امکان انکار ندارد، به قتل اعتراف و اعلام کرد مقتول را در حالی که تنها در کوچه به سمت هیات عزاداری می‌رفت، دید. و به این ادعا که خودش نیز به هیات می‌رود، کودک را سوار موتوسیکلتش کرد اما در میان راه با ترفندهای مختلف او را به منزل برد.

صابریان خاطرنشان کرد: قاتل، کودک را به قصد آزارواذیت به منزل خود می‌برد و در نهایت نیز با یک ضربه چاقو به گلوی پسربچه او را به قتل می‌رساند. سپس پیکر او را داخل گونی گذاشته و نیمه‌شب در خیابان رها کرده است. وی تصریح کرد: قاتل به قتل اعتراف کرده و روانه زندان شده و دستگاه قضایی نیز با جدیت پیگیر این پرونده خواهد بود. صابریان درباره شایعاتی مبنی‌بر روانی‌بودن قاتل، حضور داعش در منطقه، ارتکاب قتل توسط اتباع بیگانه، جداشدن سر پسربچه از بدن وی و... اظهار کرد: قاتل بومی، اهل و ساکن مهریز است و حضور داعش در منطقه یا ارتکاب قتل توسط اتباع بیگانه صحت ندارد.

وی یادآور شد: بررسی‌های اولیه در مورد بیماری روانی قاتل نیز انجام شده و بیماری روانی‌ای که از قاتل در قبال رفتارش سلب مسوولیت کند، در وی وجود ندارد. دادستان عمومی و انقلاب مهریز ادامه داد: قاتل با یک‌ضربه چاقو، کودک را به قتل رسانده و عضوی از بدن وی قطع نشده است. رییس کل دادگستری استان یزد نیز دراین‌باره گفت: دستگاه قضایی با جدیت با قاتل این پرونده برخورد خواهد کرد. محمدرضا حبیبی با بیان اینکه مردم مهریز در آرامش باشند زیرا قاتل دستگیر شده و پس از محاکمه به اشد مجازات خواهد رسید، قاتل را از اراذل‌واوباش دانست و افزود: دستگاه قضایی به‌سرعت به پرونده وی رسیدگی خواهد کرد.

16 آبان 1393