h جديدترين‌ اظهارات عبدالله صالح درباره كناره‌گيری اش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جديدترين‌ اظهارات عبدالله صالح درباره كناره‌گيری اش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جديدترين‌ اظهارات عبدالله صالح درباره كناره‌گيری اش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جديدترين‌ اظهارات عبدالله صالح درباره كناره‌گيری اش

جديدترين‌ اظهارات عبدالله صالح درباره كناره‌گيری اش

جديدترين‌اظهارات ديكتاتور يمن درباره كناره‌گيري‌اش

دیکتاتور یمن بار دیگر ادعا کرد که آماده است از قدرت کناره‌گیری کند و این‌بار یک مدت زمان 90 روزه را هم تعیین کرده است.

به گزارش العالم علی‌عبدالله صالح که با شبکه خبری فرانسه 24 عربی گفت‌وگو می‌کرد شرط کناره‌گیری 90 روزه خود را امضای طرح شورای همکاری خلیج‌فارس تعیین کرد و گفت امضای این طرح می‌تواند باعث کناره‌گیری وی از قدرت شود.

دیکتاتور یمن که از زمان شروع اعتراضات مردمی در این کشور با سرکوب شدید مردم انقلابی و با سیاست مشت آهنین با آنها برخورد کرده است، در ادامه وجود این اخبار را که به کرسی قدرت چسپیده رد کرد و گفت حاضر است از قدرت کناره‌گیری کرده و آن هم در محدوده زمانی سه ماهه.

صالح که خود می‌داند همه نیروهای واقعی مخالف وی که عمده انقلابیون را تشکیل می‌دهند حاضر به پذیرفتن طرح اتحادیه عرب نبوده و نیستند، علاوه بر شرایط بالا، شرط پایبندی همه گروه‌ها و جریان‌های مخالف یمنی با طرح شورای همکاری خلیج فارس جهت انتقال قدرت را هم اضافه کرد.

در میان احزاب و گروه‌های انقلابی یمن هیچ یک از آنها با طرح شورای همکاری خلیج فارس موافق نیست و تنها دلیل امضا نشدن این طرح نیز مخالفت رژیم حاکم بر یمن با آن نبوده است. تنها ائتلاف احزاب دیدار مشترک که مخالفان داخلی حکومت هستند با این طرح موافقت کرده‌اند که این ائتلاف هم جایگاهی در میان مردم ندارند و از همین رو است که عربستان و دیکتاتور یمن می‌گویند باید همه با آن موافقت کنند.

دیکتاتور یمن که اکنون کشور را وارد جنگی داخلی کرده و هر روز با انقلابیون درگیر است و حتی آنها را بمباران هوایی می‌کند، مدعی شد که می‌تواند همه مخالفان را دستگیر کند! و تنها دلیلی که این کار را نکرده است، احترام وی به قانون اساسی است!

سخنان صالح در حالی بیان می‌شود که روز شنبه یک منبع مطلع در یمن گزارش داد صالح می‌خواهد تا انتخابات آینده ریاست جمهوری در قدرت باقی بماند و همه اقدامات او تنها برای خرید زمان و خسته کردن انقلابیون است. خبرگزاری فرانسه که این خبر را به نقل از منابع خود که نامی از آنها نبرد، گزارش داده در ادامه آورده است: صالح هر چند می‌خواهد معاونش را به عنوان جانشین خود انتخاب کند، اما او در پشت پرده قدرت را در اختیار خواهد داشت و با گماردن افراد نزدیک خود در راس قدرت به خصوص ساختارهای سیاسی و امنیتی، سعی خواهد کرد تا یمن را کنترل خود داشته باشد.

25 آبان 1390