h نامه زیباکلام به خادم الحرمین! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نامه زیباکلام به خادم الحرمین!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نامه زیباکلام به خادم الحرمین!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نامه زیباکلام به خادم الحرمین!

نامه زیباکلام به خادم الحرمین!

صادق زیباکلام در نامه‌ای به پادشاه عربستان خواستار جلوگیری از اجرای حکم اعدام شیخ النمر شد.

به گزارش «خبرآنلاین»، متن این نامه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

حضرت خادم الحرمین شریفین پادشاه مملکت عربی سعودی

جناب ملک عبدالله بن عبدالعزیز

با سلام و تحیات و آرزوی طول عمر برای آن جناب، اینجانب به عنوان یک معلم و یک استاد دانشگاه از آن امیر خاضعانه تقاضای جلوگیری از اجرای حکم اعدام حضرت شیخ النمر را دارم. من بر خلاف هموطنان دیگرم که نسبت به بیگناهی ایشان یقین دارند، نمی‌دانم ایشان چه کرده‌اند. در عین حال احساس می‌کنم که محکومیت مجازات برای این روحانی شیعه بیش از آنکه به‌واسطه اقداماتش باشد، به‌واسطه افکار و اندیشه‌ها و انتقاداتش از حکومت جنابعالی می‌باشد.

متاسفانه زندان‌های ممالک اسلامی ما پر از شیخ النمرهاست که به بهانه‌های مختلف بازداشت و گرفتارند. اگر چه اتهامات شیخ النمرها متفاوت است اما جرم واقعی همه آنها یکی است و آن هم انتقاد و مخالفت با حکومت‌هایشان.

برخی از هم‌میهنانم با درشتی و خطاب و عتاب صدور حکم اعدام شیخ النمر را محکوم نموده و برخی دیگر حتی با الحان ستیزه‌جویانه‌تر و بی‌ادبانه‌تری شما را متهم کرده‌اند که جرأت اعدام ایشان را ندارید. بنده از جنابعالی بابت این بی‌حرمتی‌ها پوزش می‌طلبم. نمی‌دانم آنها واقعا به دنبال جلوگیری از اعدام این روحانی شیعه هستند یا برعکس می‌خواهند با اعدام ایشان بر آتش عداوت و کینه میان دو ملت بیفزایند.

می‌دانم جنابعالی داناتر از آن هستید که تحت تاثیر این دست مطالب تهی و دون‌کیشوت‌وار قرار بگیرید و خدای ناکرده برای اثبات شجاعت و پاسخ دادن به توهین‌های زشت ایرانیان، شیخ دربند را اعدام نمایید.

جناب امیر، کسر قابل توجهی از ایرانیان تحصیلکرده هم اینها را جدی نمی‌گیرند. بر خلاف آنچه این دست از هموطنانم می‌گویند، اتفاقا اعدام و داغ و درفش مخالفین نه نیازی به شهامت دارد و نه به شجاعت و جسارت. برعکس این عفو و بخشش مخالفین است که حکایت از نترسیدن از آنها، شهامت و علو طبع می‌نماید. همچنانکه پیامبر ختمی مرتبتمان که درود و رحمت خداوند بر او باد بعد از فتح مکه همه مخالفین را بخشیدند.

بنده هم به عنوان برادر دینی شما و به حرمت پیامبرمان نبی اکرم (ص)، اهل بیت مکرم و صحابه صدیقشان از جنابعالی استدعا دارم دستور فرمایند اجرای حکم اعدام شیخ النمر متوقف شود. باور بفرمایید هیچ حکومتی از اعدام و داغ و درفش مخالفینش بهره‌ای نبرده. تنها ثمر اعدام این روحانی شیعه، گسترده‌تر شدن تخم نفاق میان مسلمانان شیعه و سنی خواهد بود.»

11 آبان 1393