h قوانین جدید داعش برای عروس و دامادها - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قوانین جدید داعش برای عروس و دامادها,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قوانین جدید داعش برای عروس و دامادها,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قوانین جدید داعش برای عروس و دامادها

قوانین جدید داعش برای عروس و دامادها

گروه تکفیری داعش در عراق، ضمن تعیین سقف برای مهریه زنان، تهدید کرد هر جوانی را که خارج از دادگاه‌های این گروه عقد کند، به صلیب خواهد کشید.

نامه‌نیوز نوشت: تکفیری‌های داعش در ادامه سیاست‌های خود مبنی بر بدعت در قوانین دینی و عرف جامعه و دخالت بیش از اندازه در امور شخصی و زندگی خصوصی مردم، حکم‌های جدیدی برای ازدواج در مناطق تحت سیطره‌ خود در عراق صادر کردند.

یک مقام محلی در استان «کرکوک» عراق، روز پنجشنبه در گفت‌وگو با وبگاه خبری «السومریه نیوز»، اعلام کرد که والی دادگاه موسوم به "دادگاه شرعی داعش"، اصولی برای ازدواج در دادگاه‌های این گروه تروریستی در مناطق تحت نفوذشان از جمله منطقه «الحویجه» در جنوب غرب کرکوک، تعیین کرده که تعیین سقف برای مهریه یکی از آنهاست.

بر اساس این گزارش، والی این دادگاه سقف مهریه را یک و نیم میلیون دینار عراقی (تقریبا معادل سه میلیون و 500 هزار تومان ایرانی) تعیین کرد و هر فردی که خواهان مهریه‌ای بیش از این شود، با 30 ضربه شلاق مجازات خواهد شد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: بر اساس این قوانین جدید، هر جوانی که در خارج از دادگاه‌های تحت امر داعش برای ثبت عقد ازدواج مراجعه کند، مجازات خواهد کرد زیرا دیگر دادگاه‌ها متعلق به مرتدها است و هر کسی خارج از دادگاه‌های داعش عقد کند، اعم از عاقد و عقد شونده، به صلیب کشیده خواهند شد.

مناطق الحویجه، الرشاد، الریاض، الزاب، العباسی و بخش‌هایی از داقوق در استان کرکوک (250 کلیومتری بغداد) تحت سیطره داعشی‌هاست.

گروهک تکفیری داعش از خردادماه گذشته که به شهر موصل حمله کرد و آن را تحت کنترل گرفت، شمال و غرب این کشور را به شدت ناآرام کرده است. بستن آب سد و قطع آب چندین شهر، اعدام سران قبایل سنی و غیر سنی، تخریب قبور و مزارهای شخصیت‌های مذهبی و تاریخی، شلاق زدن زنان در ملاء عام و تخریب مجسمه و تمثال شخصیت‌های دینی و تاریخی از جمله اقدامات داعش در عراق است.

11 آبان 1393