h بازار تهران در عزای محرم یک هفته تعطیل شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازار تهران در عزای محرم یک هفته تعطیل شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازار تهران در عزای محرم یک هفته تعطیل شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازار تهران در عزای محرم یک هفته تعطیل شد

بازار تهران در عزای محرم یک هفته تعطیل شد

هیات ها و تکیه های صنف های مختلف در بازار بزرگ تهران این روزها اصلی ترین محل رفت و آمد بازاریان است. آن ها به مدت یک هفته کرکره حجره های خود را پایین نگه می دارند تا به عزاداری بپردازند.

بازار بزرگ تهران که به قلب مبادله کالا در ایران مشهور است، از شنبه هفته آینده فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.

در این هفته البته بازارهای فرعی در سایر نقاط کشور فعالیت خواهند کرد و تنها در دو روز تاسوعا و عاشورا مصادف با یکشنبه و دوشنبه تعطیل خواهند بود. البته فروشگاه های عرضه مایحتاج ضروری در این روزها هم فعالیت خواهند کرد.

در این هفته بورس تهران نیز تنها سه روز فعالیت خواهد کرد. معامله گران بازار سهام، روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه را به عنوان روز کاری در این هفته پیش روی خود دارند.

فعالان اقتصادی که و شرکت های تجاری که عمده فعالیت آن ها با شرکت های بین المللی است در این هفته چندان نمی توانند به پیشبرد امور شرکت خود امیدوار باشند.

روزهای شبه و یکشنبه که روزهای تعطیل در کشورهای دیگر محسوب می شود و بازارهای جهانی نیز تعطیل است. روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز روزهای تعطیل در ایران محسوب می شود.

با این شرایط تنها روز چهارشنبه روز کاری مشترک ایران و دیگر کشورها محسوب می شود چراکه روز پنجشنبه نیز فعالیت در ایران نیمه تعطیل است.

با این حساب می توان گفت این هفته فعالیت اقتصادی در کشور به حالت تعلیق در می آید و تنها معاملات در سطح خرد برای رفع مایحتاج عمومی جریان دارد.

در روزهای کاری این هفته البته بانک ها فعالیت خواهند داشت. منبع: صدای اقتصاد

10 آبان 1393