h مصلحی: سرویس جاسوسی انگلیس پشت اسیدپاشی‌های اصفهان است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مصلحی: سرویس جاسوسی انگلیس پشت اسیدپاشی‌های اصفهان است ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مصلحی: سرویس جاسوسی انگلیس پشت اسیدپاشی‌های اصفهان است ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مصلحی: سرویس جاسوسی انگلیس پشت اسیدپاشی‌های اصفهان است

مصلحی: سرویس جاسوسی انگلیس پشت اسیدپاشی‌های اصفهان است

وزیر سابق اطلاعات گفت: پشت‌صحنه فضای سنگین رسانه‌ای که پس از اسیدپاشی‌های اصفهان راه‌اندازی شده، توسط سرویس جاسوسی انگلیس (ام‌آی۶) طراحی شده تا جلوی تصویب قانون امر به معروف در مجلس گرفته شود.

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری هیئت ثارالله خرم‌آباد با اشاره به علل قیام امام حسین(ع) و حرکت آن حضرت با توجه به آن مقطع از تاریخ، با اشاره به بحث‌هایی که اخیراً در خصوص آموزه‌های کربلا و موضوع مذاکره مطرح شده، گفت: امروزه عده‌ای با کمال تأسف می گویند: "امام حسین(ع) رفت و با عمر سعد مذاکره کرد"؛ نباید با حرکت امام حسین(ع) بازی کنیم. امام حسین(ع) شب تاسوعا رفت با عمر سعد صحبت کرد، اما آیا رفت مذاکره و بده بستان کند یا اتمام حجت کند؟

او گفت: عمر سعد زمانی که ابن‌زیاد به او گفت که فرماندهی لشکری را که باید با امام حسین(ع) بجنگد به‌دست بگیرد، به ابن‌زیاد گفت: "امشب را به من مهلت بده تا صبح فکر کنم" و او شب تا صبح قدم زد و یک قصیده طولانی سرود؛ قصیده‌ای که فضائل امام حسین(ع) را می‌گوید.

مصلحی با اشاره به فتنه 88 گفت: در فتنه 88 کسانی که ساکت بودند یا نقش ایفا کردند، آیا حق و باطل را نمی‌دانستند که کجاست و همین حرف‌ها را می‌زدند؟

او در ادامه، قیاس توبه حُر با عده‌ای دیگر از افراد را نابجا دانست و گفت: ساکتین فتنه 88 حق و باطل را می‌دانستند ولی می‌گفتند: "اینهایی که ما می‌گوییم باید بشود" و حالا بعضی‌ها این روزها مباحث را خلط می‌کنند و می‌گویند که حُر توبه کرد.

مصلحی با اشاره به توبه حُر گفت: حُر بر اساس آیه قرآن توبه واقعی کرد و این توبه یعنی برگشت؛ خرابکاری را باید اصلاح کرد و تبیین شود که مسیر تغییر کرده است.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به ضربات واردشده از فتنه 88 به کشور، گفت: فتنه 88 بزرگ‌ترین لطمه اقتصادی را به کشور وارد کرد و نخستین قطعنامه تحریم اقتصادی ایران از سوی سازمان ملل بعد از فتنه 88 تنظیم شد.

او گفت: آیا لطمه اقتصادی با یک استغفرالله درست می‌شود؟ حُر کفش رزمی و سپر به گردن خود انداخت و به خیمه امام حسین(ع) رفت و از کارهای خود اظهار پشیمانی کرد؛ سپس در مقابل دشمن ایستاد و خطبه‌ای خواند که این خطبه وضعیت لشکر ابن‌زیاد را به هم ریخت.

مصلحی ادامه داد: عمر سعد دید اگر حُر این‌طور پیش رود و تبیین و روشنگری کند، لشکرش دچار مشکل می‌شود که سریع دستور داد ایشان را بکشند.

او رفاه‌طلبی را برنامه ویژه بنی‌امیه برای انحراف صحابه پیامبر(ص) دانست و گفت: بنی‌امیه برای اینکه صحابه پیامبر را آلوده کند، آنها را به رفاه‌طلبی رساند.

وزیر سابق اطلاعات گفت: مشکل امّت اسلامی به جایی رسیده بود که وقتی در مقابل توطئه‌های استکبار قرار گرفت، اشرافی گری و رفاه زدگی محوریت حکومت را دچار چالش بزرگ کرده بود.

مصلحی با اشاره به دلیل دوم قیام عاشورا، گفت: دلیل دوم قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود.

او گفت: دشمن از اول اسلام برای شکستن امر به معروف به‌صورت سنگین سرمایه‌گذاری کرد؛ چرا که محور حیات و نگه‌داشتن دین و انقلاب اسلامی این فریضه الهی است.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به ارتباط دادن موضوع اسیدپاشی اصفهان با موضوع امر به معروف توسط رسانه‌های معاند، گفت: به‌عنوان مثال وقتی طرح امر به معروف و نهی از منکر به مجلس می‌رود، ناگهان معضلی به‌نام «اسیدپاشی» راه می‌اندازند و فضای رسانه‌ای دنیا را وارد عمل می‌کنند.

مصلحی گفت: با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، دریافتیم که یک توطئه طراحی شده داخل و بیرون مشترک با هم است که در این شکی نیست.

او گفت: پس از 34 سال که فریاد همه بلند است و سخنان امام و مقام معظم رهبری بوده که باید امر به معروف و نهی از منکر قانون شود و برای اینکه این موضوع را بشکنند، یک‌دفعه اتفاق اصفهان رخ می‌دهد.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به پشت‌پرده حادثه اسیدپاشی اصفهان گفت: بعد از اسیدپاشی اصفهان فضای سنگین رسانه‌ای را راه‌اندازی کردند که این به‌طور دقیق طراحی شده و پشت‌صحنه آن هم سرویس های جاسوسی هستند که بنده اطمینان دارم سرویس جاسوسی انگلیس (ام.آی.6) پشت این موضوع است و باید حواس‌مان را جمع کنیم.

او گفت: سومین عامل قیام امام حسین(ع) نیز سیره و روش حکومتی است که باید بر اساس آن جهان اسلام را اداره کرد؛ به‌عنوان مثال الآن حکومت عربستان مطابق شیوه و سیره حکومت پیامبر(ص) نیست. منبع: تسنیم

9 آبان 1393