h بخشنامه جدید گمرک درخصوص خودروهای بالای 2500 سی سی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بخشنامه جدید گمرک درخصوص خودروهای بالای 2500 سی سی ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بخشنامه جدید گمرک درخصوص خودروهای بالای 2500 سی سی ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بخشنامه جدید گمرک درخصوص خودروهای بالای 2500 سی سی

بخشنامه جدید گمرک درخصوص خودروهای بالای 2500 سی سی

گمرک جمهوری اسلامی ایران در جدیدترین بخشنامه خود مباحثی را در مورد خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی اعلام کرد.

با توجه به نامه اداره کل مقررات صادرات و واردات موضوع تصویب نامه هیات وزیران بابت واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی سی خودروهای وارداتی با حجم موتور بالای 2500 سی سی به هیچ عنوان قابل ترخیص از گمرکات اجرایی نبوده و صرفا امکان مرجوع کردن به خارج از کشور را دارند.

همچنین در صورت پایان مهلت قانونی نگهداری کالا در انبار و متروکه شدن، قابلیت فروش و عرضه به بازار داخلی را ندارند، لذا گمرکات اجرایی باید در هنگام تهیه و ارسال اظهارنامه متروکه بر روی اظهارنامه مربوطه عبارت «خودروهای موصوف قابل عرضه به بازار نمی باشد» را درج کنند.

ورود و ترخیص هرگونه خودرو سواری مربوط به خودروهای وارداتی توسط جانبازان و معلولین و ورزشکاران برتر کشور و سایر تصویب نامه‌های مشابه صرفاً با حجم موتور 2500 سی سی و پایین تر مجاز است.

بر اساس این بخشنامه خودروهای با پلاک مناطق آزاد صرفاً در محدوده این مناطق مجاز به تردد بوده و واردات آنها به قلمرو گمرکی با رعایت کامل قوانین و مقررات امکانپذیر است. ضمن اینکه از ورود موقت اینگونه خودروها به قلمرو گمرکی به هر عنوان جداً خودداری می‌شود و لازم است گمرکات مستقر در مبادی ورودی و خروجی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در خصوص اجرای مفاد این بند هماهنگی لازم با سازمان عامل آن منطقه بعمل آورد.

بر اساس این گزارش، در خصوص ترخیص و انجام تشریفات امورگمرکی خودروهای بالای 2500 سی سی حتی در صورت ارائه ثبت سفارش معتبر نیز باید در هر مورد با هماهنگی این مرکز اقدام لازم صورت گیرد./ایسنا

7 آبان 1393