h نقاط قوت نسخه 5 اندروید را بشناسید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نقاط قوت نسخه 5 اندروید را بشناسید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نقاط قوت نسخه 5 اندروید را بشناسید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نقاط قوت نسخه 5 اندروید را بشناسید

نقاط قوت نسخه 5 اندروید را بشناسید

نسخه جدید اندروید یعنی همان اندروید 5.0 با نام اندروید آبنبات چوبی (لولی‌پوپ) وارد بازار شده و مدل‌های مختلف تلفن همراه، از چهار سری آخر نکسوس تا مدل‌هایی از سامسونگ، ال جی و اچ تی سی قول داده‌اند موبایلهایشان را با این این نرم‌افزار به روز کنند. اما تفاوت اندروید آبنباتی با اندورید نسخه قدیمی‌تر یا کیت کت، چیست؟

زیبایی ظاهری و طراحی جدید آخرین نسخه سیستم عامل اندروید مهمترین نکته‌ای است که کاربر این سیستم عامل به آن برخورد می‌کند و یکی از بزرگترین ضعف‌های سیستم عامل اندروید که در تمامی نسخه‌های آن به چشم می‌خورد، ضعف در زبان طراحی آن بود که هرگز تغییر نمی‌کرد و اندروید امیدوار است که با ایجاد تغییرات ظاهری در «لولی پوپ» این ضعف را برطرف کند.

منظور از زیبایی ظاهری در طراحی آبنبات چوبی این است که اگرچه هر دو نسخه آبنبات چوبی و کیت کت دارای طراحی مسطح و سه بعدی هستند اما نسخه جدیدتر تنها به تغییرات دیداری در طراحی توجه نکرده است بلکه دارای امکانات صوتی از جمله دریافت دستورات صوتی است که کاربر به دستگاه می‌دهد. امکان استفاده از فرمان صوتی در نسخه جدید اندورید حتی زمانی که صفحه تلفن همراه خاموش باشد نیز کار می کند.

علاوه بر آن در نسخه «لولی پوپ» شما می توانید تنها با برداشتن موبایل و بدون آنکه قفل صفحه را باز کنید، از تمامی نوتیفیکیشن‌ها، اخطارهای اپلیکیشن و تماسها باخبر شوید و حتی می توانید به تماسها و پیامهایتان از روی همان صفحه قفل شده پاسخ دهید.

«ایکونومیک تایمز» با مقایسه دو نسخه اندروید آبنبات چوبی و کیت کت می‌نویسد: همچنین شیوه‌ای که تمام اخطارها و نوتیفیکیشن‌ها نیز نشان داده می‌شود نیز تغییر کرده است؛ درحالیکه کاربر داخل هر برنامه دیگری است سیستم عامل پیامک و یا هرگونه اخطار دیگری را در بالای صفحه به نشان می دهد بدون اینکه اختلالی در اجرای برنامه‌ای که باز است ایجاد کند.

بنابراین شما می‌توانید یک تماس را رد کنید یا یک پیامک را بخوانید بدون اینکه مجبور باشید از بازی یا هر برنامه دیگری که باز است خارج شوید.

اندروید آبنباتی به یک حالت «عدم ایجاد مزاحمت» یا مزاحم نشوید نیز مجهز است که این حالت در نسخه‌های سیستم عامل اپل نیز وجود دارد. این حالتی است که سایر نسخه‌های سیستم عامل اندروید از آن بی بهره بود. علاوه بر تمام این ویژگیها اپل ادعا می کند که نسخه جدید اندروید از نظر برقراری ارتباطات بلوتوثی و WiFi نیز عملکرد قوی‌تری دارد.

اندروید آبنبات چوبی از نظر امکانات امنیتی نیز پیشرفتهایی داشته است، مانند امکان تنظیم حالت «امنیت جغرافیایی» و تعیین نقاط امن برای تلفن همراه که در آن مناطق موبایل برای باز شدن نیازی به زدن رمز ندارد.

موبایل‌هایی که به این نسخه از اندروید مجهزند حافظه داخلی بالاتری نسبت به موبایل‌های اندروید کیت‌کت یا سایر سیستم‌های عامل دارند. همچنین گوگل ادعا می کند که «لولی پوپ» برنامه‌ها را به صورت موثرتر و سریع‌تری پردازش می کند.

نسخه جدید اندروید یعنی اندروید آبنبات چوبی یا اندروید 5.0 از اواخر اکتبر و اوایل نوامبر روی تلفن‌های همراهی که آن را پشتیبانی می کنند نصب خواهد شد./ایسنا

7 آبان 1393