h گازهای سمی زاهدان از کجا آمد؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گازهای سمی زاهدان از کجا آمد؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گازهای سمی زاهدان از کجا آمد؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گازهای سمی زاهدان از کجا آمد؟

گازهای سمی زاهدان از کجا آمد؟

انتشار گازهای شیمیایی در فضای شهر زاهدان که در روز گذشته تعداد 130 نفر از دانش آموزان، معلمان و شهروندان این شهرستان را روانه بیمارستان کرد، به دلیل تدوام آلودگی صبح امروز مدارس حاشیه شهر زاهدان را به تعطیلی کشاند.

به گزارش خبرنگار مهر، تداوم آلودگی انتشار گازهای سمی موجب شد تا برای حفظ جان دانش آموزان مناطق شمالی و حاشیه ای شهر زاهدان فرمانداری این شهرستان با انتشار اطلاعیه ای مدارس حاشیه این شهر را در دو نوبت صبح و عصر در روز دوشنبه تعطیل اعلام کند.

گفتنی است با وجود اینکه اربابی مدیر ستاد بحران استانداری شب گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر از پاکسازی منطقه آلوده خبر داد اما بوی نامطبوع و تند گازهای شیمیایی در شب گذشته و امروز همچنان در بسیاری از مناطق شهری شمال استان ادامه داشته و موجب نارضایتی بسیاری از مردم شده است.

در همین رابطه فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه فرد خاطی دستگیر شده است، بیان داشت: بر اثر بی احتیاطی و شستن بشکه های دارای مواد شیمیایی و سموم کشاورزی و رها کردن آن در نهر آب یکی از محله های حاشیه زاهدان تعدادی از دانش آموزان و مردم دچار مسمومیت شدند.

سردار حسین رحیمی به خبرنگاران گفت: فرد خاطی با شستن بشکه هایی که دارای محلول های سموم کشاورزی و مواد شیمیایی بوده و رها کردن آن در داخل نهر آب همجوار با تعدادی از مدارس موجب مسمومیت ۱۵۰ نفر از دانش آموزان و شهروندان شد

5 آبان 1393