h ایتالیا کشور اینترنت می شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ایتالیا کشور اینترنت می شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ایتالیا کشور اینترنت می شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ایتالیا کشور اینترنت می شود

ایتالیا کشور اینترنت می شود

ایتالیا کشور اینترنت می شود
برای بهبود یک اقتصاد شکننده و در رکود چه می‌توان کرد؟ آیا باید به صنعت توریسم روی آورد‌ یا اینکه مالیات‌ها را کاهش داد؟ برخی صاحب‌نظران اقتصادی اجرای سیاست‌های پولی انبساطی را بهترین راهکار برای مهمیز زدن به اقتصاد در حال رکود می‌دانند؛ اما ایتالیا یک روش جدید و جالب توجه را مد نظر قرار داده است: رونق اقتصادی با ‌عرضه اینترنت رایگان به شکل WiFi در سراسر این کشور.

به گزارش «تابناک»، این موضوعی است که خبر‌گزاری «رویترز» آن را مد نظر قرار داده است. بر این اساس که قانونگذاران در مجلس ایتالیا طرحی پیشنهاد داده‌اند، مبنی بر اینکه WiFi رایگان عمومی را در هزاران نقطه در سراسر این کشور برای استفاده رایگان عموم عرضه کنند تا فاصله خود را با دیگر کشورهای اروپایی در حوزه پهنای باند و نفوذ اینترنت، بخش دولت الکترونیک کاهش داده و سرانجام به این وسیله، ارتقا و توسعه اقتصادی کشور را رقم بزنند.

ایتالیا برای رونق اقتصاد خود، WiFi رایگان عرضه میکند!
بر پایه این طرح قرار است فروشگاه‌های بزرگ، تاکسی‌ها، فرودگاه‌ها، دادگاه‌ها و مراجع قانونی و بسیاری دیگر از مکان‌ها و نهاد‌های مورد مراجعه عموم اینترنت وایرلس بدون هیچ گذرواژه‌ای را برای استفاده عموم و ‌رایگان با سرعت بالا عرضه کنند. ‌«سرجیو بوکادوتری»، یکی از اعضای حزب حاکم دموکراسی و از حامیان این طرح در این باره گفته است: وضعیت ما در حوزه اینترنت و دسترسی به پهنای باند بسیار وخیم است. ارائه اینترنت رایگان به شکل وایرلس، تأثیر فرهنگی بزرگی بر کل کشور دارد و منجر به رونق و بهبود وضعیت اقتصادی خواهد شد که این تأثیر خود را در صنایعی همچون صنعت توریسم نشان خواهد داد. این طرح که در همین هفته پیشنهاد شده، تا کنون بیش از صد نماینده مجلس را در حکم حامی ‌پشت سر خود دارد و نیازمند هزینه‌ای برابر با ۵ میلیون یورو یا ۶.‌۳ میلیون دلار در ‌سه سال برای خرید و نصب تجهیزات است. قرار است،‌ این طرح تا اواسط سال ۲۰۱۵ در پارلمان ایتالیا تصویب شود.
ایتالیا برای رونق اقتصاد خود، WiFi رایگان عرضه میکند!

با توجه به گزارشی که به تازگی از سوی دانشگاه پلی‌تکنیک میلان منتشر شده‌، بهای بالای اینترنت و فقدان زیرساخت‌های ارتباطی لازم مشکل اصلی کاربران اینترنت در کشور ایتالیاست که خود تأثیرات منفی در سراسر این کشور به ویژه در اقتصاد آن داشته است.

5 آبان 1393